Los bericht bekijken
Oud 6 december 2009, 20:40   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard BUB : Voor een nieuwe belgische openbare omroep

De VRT verandert weer eens van gedelegeerd bestuurder. Na Bert De Graeve en Tony Mary vertrekt nu ook de derde bestuurder uit de privé-sector, Dirk Wauters. De RTBF is nog steeds stevig in handen van de particratische “socialist” Jean-Paul Philippot, maar quasi niemand kijkt er nog naar. De openbare omroepen zijn zwaar ziek. Bovendien wordt de Belgisch-unitaristische stem er gemeden als de pest.

De audio-visuele openbare omroepen worden betaald met belastinggeld. Hun raden van bestuur zijn exclusief bevolkt door vertegenwoordigers van de traditionele partijen. Nieuwe partijen of politieke stromingen, en zeker niet de Belgisch-gezinde, hebben er iets in de pap te brokken. Het politieke pluralisme wordt niet gerespecteerd.

Men kan zich dan ook de vraag stellen wat deze openbare omroepen voor de Belgen nog waard zijn. Door aan te sturen op het behoud van het mislukte taalfederalisme en zelfs op separatisme – het confederalisme is ook separatisme - bewijzen ze België, Europa en de wereld geen dienst. Openbare media moeten objectieve informatie verschaffen, ook over de onmiskenbare unitaristische stroming. Anders doen ze de mensheid meer kwaad dan goed.

De B.U.B. stelt dan ook voor de openbare omroepen weer samen te voegen. Voor mensen met een open geest kan dat geen probleem zijn. Er zijn bedrijven genoeg in België die twee- en meertalig zijn. Waar wacht men nog op om vooruit te gaan en de Belgen een toekomstperspectief te bieden?

www.belgischeunie.be

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden