Los bericht bekijken
Oud 13 december 2009, 14:23   #2
ArjanD
Gouverneur
 
ArjanD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 mei 2009
Locatie: Maastricht (NL)
Berichten: 1.330
Standaard

Het is maar een klein percentage van de mensen die opgenomen worden die aantoonbaar een gevaar voor zichzelf of anderen zijn, of die bijvoorbeeld zelfmoord willen plegen.

Je kan ook opgenomen worden in Nederland en uit je huis gebroken worden als je volgens de psychiater een gevaar vormt voor de 'openbare orde' van de samenleving.

Dat noemen ze 'risico op maatschappelijke teloorgang'. En dan zit je ook zo een paar jaar vast, met isoleercel + injecties voor de 'hersenstoornis' die de psychiater zal hebben gediagnosticeerd zonder je ooit medisch onderzocht te hebben...

Het 'gevaar' kan zoiets milds zijn als "de psychiater vermoedt dat iemand te weinig eet of drinkt, terwijl iemand geen contact wil met de psychiater die door een bezorgde buur of ouder op hem werd afgestuurd"

Echt waar, meer bewijs hoeft er niet te zijn. Alleen de mening van de betreffende psychiater bepaalt 'leven en dood' (iso of vrijheid)

In Amerikaanse gevangenissen is isoleercel voor bepaalde tijd de dus wel allerzwaarste straf.

De criminelen zijn er bang voor, het maakt ze helemaal kapot. Dit komt naar voren in reportages op NGC en Discovery.

De mensen die door psychiaters gevangen worden genomen die zitten dus voor ONbepaalde tijd in een isoleercel gevangen, tot meerdere jaren en soms zelfs met de dood als gevolg.

Dit terwijl die mensen soms al minder sterk/stabiel zijn, bijvoorbeeld door sociale problemen (e.g. een meisje van 19 ligt overhoop met haar ouders etc.)

De hygiëne van de isoleercellen in Nederland is soms dermate slecht dat de poep van de vorige patiënt nog aan de muur kleeft als je er in opgesloten wordt en er kakkerlakken over de vloer lopen. (Novum: http://www.youtube.com/watch?v=evF3K9D52fo ) Poepen moeten mensen op een kartonnen hoedje, vandaar de poep aan de muur.



Hoe zou het voor dit meisje zijn in vergelijking met de 'stoere' crimineel? Zal ze het gemakkelijker hebben om zich sterk te houden gedurende 6 maanden isoleercel, of juist omgekeerd?

En hoe kan het dat een 'arts' dit met een meisje doet? Welke arts sluit een onschuldig meisje 6 maanden in een isoleercel op?

En ik weet dan ook nog het volgende... In Nederland kan ook elektroshock onder dwang worden gegeven.

Sommige mensen geven het dus gewoon niet op. Ze zijn overtuigd dat ze groot onrecht worden aangedaan, en blijven vechten voor zichzelf.

Ze hebben niets misdaan, dus het is onrechtmatig wat er met ze gebeurt, vinden ze.

Soms dan zetten deze mensen door. En als ze dan totaal moegestreden zijn na 1-2 jaar isoleercel + giftige injecties, en ze het nog steeds niet opgeven/meewerken of proberen om zelfmoord te plegen, dan kan een psychiater iets afschuwelijks met ze gaan doen: elektroshock onder dwang.

Dan verlies je je geheugen. Er is recent veel ophef over de plannen van de Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie om dit gebruik verder uit te breiden in Nederland, mogelijk om de mensen die nu jaren op deze barbaarse manier behandeld zijn even een klap na te geven zodat ze niets meer kunnen zeggen later, als ze dat al zouden kunnen.

Het feit is: elektroshock doet je je geheugen verliezen en kan fataal zijn.

*Deviant trekt aan de bel: “NVvP wil nationale promotiecampagne Elektroshock therapie”*

http://www.tijdschriftdeviant.nl/

Citaat:
De Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie (NVvP) voert deze zomer (2009) een mediacampagne voor haar nieuwe richtlijnen ECT. Het toepassingsgebied moet sterk worden verruimd. De therapie is effectief, veilig en heeft weinig bijwerkingen, zo is de boodschap. Elektroshock is levensreddend en veel meer mensen hebben daar recht op.

Elektroshock beschadigt hersenen en is levensgevaarlijk

Deviant bestrijdt deze lezing. Elektroshock beschadigt de hersenen, wat leidt tot ernstige stoornissen aan geheugen en intellect. De risico’s worden gebagatelliseerd en de voordelen worden overdreven. Er is geen bewijs dat door elektroshock suïcides voorkomen worden. De sterfte als gevolg van de therapie is waarschijnlijk groter dan een eventueel levensreddend effect. De sterftecijfers worden echter geheim gehouden. De NVvP is sinds 2000 verantwoordelijk voor de registratie van shockpraktijken, maar publiceert geen gegevens en weigert elke toelichting.
Echt barbaars gewoon. Zo misdadig, zo 'slecht'.

Laatst gewijzigd door ArjanD : 13 december 2009 om 14:30.
ArjanD is offline   Met citaat antwoorden