Los bericht bekijken
Oud 14 december 2009, 11:28   #9
eno2
Banneling
 
 
Geregistreerd: 4 juni 2004
Locatie: onder mijn wijnstok en vijgenboom
Berichten: 78.216
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Karma Bekijk bericht
Probleem is dan weer dat de industrie zijn produkten in andere landen zal laten maken waar men niet zo'n taks heft. Ik denk dus dat de BTW op produkten dus eigenlijk naar omhoog moet en zelfs zou moeten gescreend worden op een soort van ijkingslijst, m.n. een soort lijst dat de produkten, waar ook ter wereld ze worden gemaakt, koppelt aan de schommelende waarde van de munt.
Een voorbeeld ... als een gemiddeld inkomen in een fabriek in China vier maal lager is dan bijvoorbeeld in een gelijkaardige fabriek in Noorwegen dan zou dat produkt in Noorwegen vier maal hoger moeten worden belast. Op die manier heeft het geen zin meer om die industrie allemaal naar ginder te laten verhuizen. Gedaan met die oneerlijke concurrentie met lageloonlanden.
Dit zijn zeer ingewikkelde zaken ivm met internationale vrijhandel en de regulering daarvan.

Let wel dat het nog steeds de westerse landen zijn die over de bulk van de industriële know-how beschikken en die dus het meest werklozen produceren
door automatisering.

De problematiek van de delocatie naar de lage-loon-landen is daar wel indirect mee gerelateerd, maar toch iets anders. Die schept (laagbetaalde) jobs.

Er wordt hard gewerkt aan een harmonisering van de werkomstandigheden, maar wat moet je met een groeilocomotief als de dictatuur in China die zich door niemand de les laat spellen of zal laten spellen?

Afijn, ik blijf erbij dat de opbrengst van de steeds toenemende productiviteit hoe dan ook
beter moet verdeeld worden, meer bepaald naar de slachtoffers ervan.
eno2 is offline   Met citaat antwoorden