Los bericht bekijken
Oud 15 december 2009, 12:08   #1
djimi
Secretaris-Generaal VN
 
djimi's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 januari 2006
Locatie: Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Berichten: 34.525
Standaard Omstreden handboek geeft tips voor doden

http://knack.rnews.be/nieuws/wereld/...icle43803.html


Omstreden handboek geeft tips voor doden van niet-Joden

15/12/2009 09:12

...

Sinds de verschijningsdatum, enkele weken geleden, vliegt zijn moordhandboek Toraht Ha Melech (De koning van de Thora) van de Israëlische rabbijn Yitzhak Shapiro de deur uit. Het wordt zelfs aanbevolen door verscheidene prominente rabbijnen.

Volgens Shapiro, de voorzitter van de Talmoedhogeschool 'Od Yosef Chai' in de illegale Joodse nederzetting Yitzhar, op de Westelijke Jordaanoever, is het antwoord op de vraag welke niet-Joden mogen worden vermoord eenvoudig.

...

'Gojim' die het land voor zichzelf opeisen, die helpen om Joden te vermoorden, die schadelijke blasfemie verspreiden, of die door hun meningsuiting de soevereiniteit van Israël verzwakken, zijn een bedreiging voor het vaderland. En dus mag je ze doden, zelfs als zij niet verantwoordelijk zijn voor de bedreigende situatie.

Hij gaat nog een stap verder: "Zelfs (niet-Joodse) baby's en kinderen mag je doden, als duidelijk is dat zij zullen opgroeien en ons bedreigen, en als je een slechte leider kunt dwingen om zijn wrede acties te staken door zijn kinderen te vermoorden."

Het boek veroorzaakte een golf van verontwaardiging en afgrijzen in religieuze Israëlische kringen. Rabbijn Hank Skirball, de voorzitter van Hiddush, een organisatie die religieuze vrijheid en gelijkheid nastreeft, meent dat Shapiro's boek slechts het standpunt van de ultrarechtse, extreemreligieuze Joden vertegenwoordigt.

"Ik denk dat de meeste Joden het niet ernstig nemen", zegt hij. "Het geeft Joden verregaande vrijheden om mensen met wie ze het oneens zijn te vermoorden. Dit is in strijd met de Joodse wet en het grondbeginsel van Pikuach Nefesh, het principe om menselijk leven te redden."

...

Volgens recente rapporten van de Israëlische mensenrechtenorganisatie Btselem is er een verontrustende stijging van het gebruik van gewapend geweld van Joodse kolonisten tegen Palestijnen en Palestijnse eigendommen, met de bedoeling hen angst aan te jagen of te bestraffen.

Wekelijks zijn er incidenten waarbij Palestijnen worden geslagen of mishandeld, olijfboomgaarden worden ontworteld en huizen in brand gestoken. Groepen kolonisten betonen openlijk hun steun aan deze acties.

...


-------------------------------------------------------------------------------------

De vetgedrukte passages vind ik méér dan zomaar 'verontrustend', de rest is dat echter niet veel minder.

Moet tegen de verspreiding van dat 'handboek' iets worden ondernomen, en zo ja, w�*t?

Is het al voldoende kritische stemmen een breder platform aan te bieden, en is dat zonder gevaar?

M�*g op dat handboek wel kritiek worden geleverd?

Stellen diegenen die hier in deze draad komen discussiëren zich nu bloot aan eventuele wraak-acties door de volgelingen/adepten van de heer Shapiro?


Ik ben benieuwd.
__________________
"There's No Such Thing As Society!" ONLY I CAN HELP YOU!
I AM your Protector and I WILL protect you.
Whether you like it or not: I'M COMING TO PROTECT YOU!

YOUR BODY, MY CHOICE, FOREVER! HANG MIKE PENCE!!!
djimi is nu online   Met citaat antwoorden