Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door roger verhiest
Het is de mens die de economie maakt en niet omgekeerd : indien we ons tevreden zouden stellen met een "status quo" zou er geen inflatie zijn. De ongezondheid van de economie komt voort uit het feit dat we "meer" willen.
Indien je geen kredieten opneemt , betaal je geen interesten en zijn banken in wezen overbodig (kunnen tegenwoordig makkelijk vervangen worden door een universeel winstenvrij giro-systeem).
Het is de behoefte aan krediet, de drang naar overdreven consumptie die de drijvende kracht zijn achter kredietverlening en banken..
|
Kredietinstellingen verdienen veel aan schulden, dan kunnen ze 12% of meer aanrekenen. Ik zou zeggen eigen schuld dikke bult.
__________________
"L'homme n'est ni ange ni bête, et le malheur veut que qui veut faire l'ange fait la bête."Blaise Pascal
|