Los bericht bekijken
Oud 9 mei 2004, 21:53   #1
ancapa
Secretaris-Generaal VN
 
ancapa's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 oktober 2003
Locatie: Vlaams Brabant
Berichten: 20.121
Stuur een bericht via MSN naar ancapa
Standaard

Drugs: geen probleem?

Brice De Ruyver, professor verbonden aan de Universiteit Gent, voerde op vraag van het Federaal Wetenschapsbeleid een onderzoek naar drugoverlast. We geven onmiddellijk het woord aan medeonderzoeker Paul Ponsaers: "Als we dus iets willen doen aan extreemrechts, moet je iets doen aan de overlast en het institutioneel wantrouwen. Wil je iets doen aan slachtofferschap dan moet je preventief de criminaliteit bestrijden. Dat zijn twee verschillende fenomenen."

De woorden van Ponsaers scheppen meteen ook duidelijkheid over het doel van het onderzoek. Wetende dat een studie meestal wel aantoont wat de opdrachtgevers vragen, hoeft er geen tekeningetje bij te worden gemaakt.

Doel van het onderzoek? Extreemrechts (wat dat ook moge wezen) bestrijden. Methode? Een stelling van 'extreemrechts' ontkrachten. Oftewel het ontkrachten van de stelling van het Vlaams Blok dat drugs en druggebruik een bron van overlast zijn.

Over naar het onderzoek. In totaal werden 3.700 bewoners van zogenaamde probleembuurten en 130 'sleutelfiguren' ondervraagd. Sleutelfiguren? Wel ja, u kent ze wel. "Mensen die via welzijn, beleid of veiligheid met drugsgebruikers," aldus het onderzoek. Hoe de twee groepen in het kader van het onderzoek worden gewogen, is ons niet bekend.

Volgens het onderzoek wordt drugoverlast niet als een afzonderlijk gegeven ervaren. Echt vernieuwend kan je een dergelijke vaststelling niet noemen. Meer zelfs, eruit besluiten dat drug weinig of geen overlast veroorzaken, lijkt ons zelfs bij het haar getrokken. Zonder het te willen geeft De Ruyvers onderzoek daar zelfs een reden voor. Drugoverlast doet zich volgens het onderzoek voor in een context van algemene overlast, verloedering, huisjesmelkerij, vandalisme. Nog volgens het onderzoek konden de bewoners vormen van overlast opnoemen. Ook dat is niet echt opzienbarend, want wie niet weet van welke overlast hij of zij last heeft hoort thuis in mentale instelling. Maar dat terzijde. De overlast die ze opnoemden was prostitutie, steaming, vechtpartijen, diefstal, nachtlawaai, vandalisme, rommel op straat en ze verbinden overlast vooral met vervuiling van publieke ruimten.

Conclusie? Een onderzoek om te onderzoeken wat iedereen al wist: bepaalde vormen van overlast hangen samen met andere vormen van overlast. Zo hangt drugoverlast in mindere of meerdere mate samen met de overlast die de bewoners opnoemden.

Zodoende moet het onderzoek tot zijn ware proportie worden herleid: een rondje boksen tegen het Vlaams Blok in de hoop stemmen te winnen voor de traditionele partijen. Ponsaers zegt het immers zelf: "Naarmate bewoners meer overlast ervaren, neemt het institutioneel wantrouwen toe, ontwikkelt zich een sterker onveiligheidgevoel en neemt de kans op extreemrechts stemgedrag toe." Met andere woorden, de overlast moet niet worden aangepakt omdat het overlast is, maar omdat het Vlaams Blok moet worden bestreden.

Wanneer gaat men in dit land eindelijk eens beseffen dat er niet op de pianist moet worden geschoten? Pak eindelijk eens de problemen aan!

www.vlaamsblok.be
__________________
Stop het geknoei ! Vlaanderen op eigen kracht ! Volk wordt staat. Vlaanderen mijn land. Vlaanderen onafhankelijk. Gedaan met geven en toegeven ! 12 miljard euro Vlaams geld in Vlaamse handen ! Mooie woorden zijn zelden waar, ware woorden zijn zelden mooi. "Niets lijkt zo op fascisten als de huidige antifascisten. Nultolerantie is een begin, rechtbank het einde. "De mening van een moslim heet geloofsovertuiging, die van een Vlaming is racisme.
ancapa is offline   Met citaat antwoorden