Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door respublica
Of u het geloven wil of niet, Léonard is effectief een intelligent man. Hij is gewoon hoogleraar geweest in de filosofie.
|
Hoogleraar zijn in de filosofie wil niet zeggen dat je altijd gelijk hebt, vooral niet als je over zaken praat die buiten specialiteit vallen. Hij doet uitspraken over ontwikkelingspsychologie terwijl hij geen psycholoog is. Heel wat psychologen spreken hem trouwens tegen.
Net zoals ik meer vertrouwen heb in een arts om mij te genezen als ik ziek ben dan in een loodgieter (en meer in een loodgieter om mijn sanitair te herstellen dan in een arts), zo heb ik meer vertrouwen in een psycholoog dan in een priester als het gaat ove psychologische vraagstukken. Psychologie is trouwens geen exacte wetenschap.