Los bericht bekijken
Oud 18 januari 2010, 13:41   #3
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jantje Bekijk bericht
Veel zaken in de Islam komen direct uit het Christendom.
Zo is de minderwaardigheid van de vrouw tegenover de man geheel terug te vinden in de Bijbel en de Thora.
Waar duidelijk in staat dat de vrouw volgzaamheid en gehoorzaamheid verschuldigd is aan haar man.
Ook het dragen van een hoofddoek voor de vrouw komt uit deze religie.
Gij zult niet met ontbloot hoofd verschijnen in Godshuis.

Veel van de oorspronkelijke Christelijke waarden zijn verdwenen uit de beleving van het Christendom, maar het Christendom is veel minder verdraagzaam en vredelievend dan men doet voorkomen.
Dit ook:
http://www.altafsir.com/ViewTranslat...anslationBook=
Die soera 19 beschrift de onbevlekte ontvangenis zoals de bijbel ze beschrijft, mer dezelfde Maria (Merryem)
En Jesus is een profeet van de islam (Isa), Johannes de doper ook...(Yayah)

Het unitarisme werd door de islam overgenomen uit het arianisme dat waarschijnlijk aan de basis van de islam lag (Baheira).


De Kitab (heilige boeken) van de Islam zijn:
1.
Koran,
2.
Torah ("al-Tawrât”, "Genesis tot Deuteronomium), Zabur (Psalmen), en Injil (Nieuw Testament). samen dus de bijbel (maar er is volgens hen geen authentieke versie meer van op aarde).

Laatst gewijzigd door filosoof : 18 januari 2010 om 13:54.
filosoof is offline   Met citaat antwoorden