Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ArjanD
Weet u wat het meest belangrijk is hier op aarde? De wil om te leven.
|
Voor mij is het: mij zo goed mogelijk te amuzeren. Maar wat ik nu eenmaal amuzant vind, daar beslis ik eigenlijk niet over, dat is mijn onderbewustzijn die dat dikteert. Ik weet niet waar het "plezier" vandaan komt, ik kan enkel maar subjectief vaststellen dat ik sommige dingen plezanter vind dan andere - en bijgevolg streef ik die na. Noem het "mijn instinkt". Dat is voor mij het meest belangrijke. Eigenlijk het enige dat belang heeft. Ik kan mij trouwens moeilijk indenken dat mensen andere dingen nastreven dan het door hun onderbewustzijn gedikteerde plezier.
Maar let wel, mijn onderbewustzijn zit nogal raar in elkaar, in de zin dat ik het plezant vind dat andere mensen waar ik van hou, dingen plezant vinden. Ik wil dus soms dingen doen die voor mij op het eerste gezicht "niet plezant" zijn, omdat het voor anderen vermoedelijk plezant is - maar dat komt gewoon omdat ik voor een niet nader verklaarde reden het plezant vind dat die anderen dingen plezant vinden. Men zou dat "mijn gouden hart" kunnen noemen

maar het is gewoon mijn onderbewustzijn die mij dat dikteert. Ttz, ik zou het niet plezant vinden om te weten dat ik schuldig ben aan niet-plezante dingen voor sommige anderen. Waarom ik van sommige anderen houd, dat weet ik ook niet. Da's ook mijn onderbewustzijn die dat dikteert.
Ik gebruik dus enkel mijn bewuste capaciteit om via alle kennis en alle denkvermogen dat ik heb, zo goed mogelijk de impulsen van mijn onderbewustzijn te bevredigen. En dat is het enige wat telt.
Eigenaardig genoeg schep ik ook veel plezier in het bijleren van dingen. Maar opnieuw, dat plezier, ik weet niet waar dat vandaan komt, het zijn ook impulsen die vanuit mijn onderbewustzijn komen. Voor anderen is dat waarschijnlijk helemaal anders. Dat is redelijk ondoorgrondelijk.
Citaat:
|
Wetenschap is beperkt. Wetenschap is een essentieel gereedschap, maar het is niet goed om er je geloof aan te verbinden zoals bij atheïsme. Alsof er niet meer zou zijn dan het meetbare...
|
Dat is dikke zever. Wetenschap is, zoals je zegt, een zekere vorm van redeneren. Een die vrij goed werkt in zijn domein. Het is geen religie. Religie is geen vorm van redeneren. De twee zijn totaal verschillend van struktuur. Je zou evengoed kunnen zeggen dat wiskunde een heel lelijke vorm van literatuur is.