Los bericht bekijken
Oud 7 februari 2010, 19:37   #1
Hollander
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Hollander's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 juli 2003
Locatie: Leiden, Lage Landen
Berichten: 11.997
Standaard Waar ligt de culturele grens?

(ik probeer dit zo neutraal mogelijk te formuleren, zodat eenieders mening wordt gerespecteerd)

Voorstanders en tegenstanders en neutralen ten opzichte van zowel het voortbestaan van België tot het ver/herenigen van Nederland met (delen van?) België hebben het vaak over cultuur. Cultuur als argument voor, of tegen elk van deze scenarios.

Enfin, cultuur in de lage landen (BE,NL, (Lux)) als argument voor of tegen vereniging.

Sommigen zeggen, Nederland en België hebben een andere cultuur, en kunnen daarom niet samen.
Anderen zeggen, Nederland en België (of Vlaanderen) hebben dezelfde cultuur, en kunnen daarom prima samen.

Ik neem aan dat wij het er allen over eens zijn dat cultuur niet bij een grenspaaltje ophoudt. Althans, niet bij alle grenspaaltjes. Cultuur is vermoedelijk in onze contreien een continuüm. Langzaam aan verandert het een beetje, van dorp tot dorp, van stad tot stad, van streek tot streek enzovoort.

Maar gesteld dat cultuur bij een zeker geografisch aanwijsbare plaats ineens sneller zou veranderen dan een lineair continuüm vereist, zou je kunnen spreken van een cultuurgrens, een kloof zo men wil.

Waar ligt de grens, de culturele grens tussen de zuidelijke lage landen en de noordelijke lage landen. Waar is deze het meest zichtbaar?

Laatst gewijzigd door Hollander : 7 februari 2010 om 19:43.
Hollander is offline   Met citaat antwoorden