Los bericht bekijken
Oud 28 februari 2010, 14:57   #1
Wisord
Banneling
 
 
Geregistreerd: 5 januari 2010
Locatie: Lommel
Berichten: 10.022
Standaard Willy Claes (sp.a) in raad van bestuur Carrefour

Citaat:
Niet alleen de CD&V heeft met Dehaene een postjespakker in de raad van bestuur van een grote multinationale jobkiller, in dit geval AB InBev. Nu blijkt dat ook sp.a-kopstuk Willy Claes daar niet vies van is: hij zit in de raad van bestuur van Carrefour.
Tom De Meester

Sp.a-voorzitster Caroline Gennez “leeft mee” met de 1.672 mensen die bij Carrefour hun job verliezen. “We mogen dit sociale bloedbad niet zomaar pikken”, schrijft Gennez op de website van de sp.a. “We kunnen samen opkomen tegen toplui die met onze job spelen.”
Wat Caroline Gennez er even niet bij vertelde, is dat één van die “toplui die met onze job spelen” lid is van haar eigen partij. Willy Claes, sp.a-kopstuk-op-rust, ex-minister, en voormalig NAVO-baas bekleedt namelijk sinds twee jaar een zitje in de Raad van Bestuur van Carrefour België. De socialistische excellentie vindt de 1.672 ontslagen bij Carrefour alvast geen reden om zijn zitje in de raad van bestuur op te geven. “Ik ben er de man niet naar om als het brandt op de vlucht te slaan”, liet Claes in de kranten optekenen. Carrefour haalt de hakbijl boven, maar Willy Claes (sp.a) blijft dapper op post.

“Zeg het zoals het is: een zitje in een raad van bestuur betaalt goed”, meent professor Carl Devos, “Nogal wat politici vinden het hun goede recht om zelf te zorgen voor hun appeltje voor de dorst.”

Willy, de postjespakker
Hoeveel Claes exact verdient aan zijn bestuursmandaat is een goed bewaard geheim. Maar in de regel – bij concurrent Delhaize bijvoorbeeld - verdient een bestuurder bij zo'n groot bedrijf tussen de 80.000 en 90.000 euro per jaar. Voor gemiddeld 7 �* 8 vergaderingen. Een kassierster bij Carrefour moet daarvoor 7 �* 8 jaar werken!

Voor wie zich dus afvraagt waarom Claes op post blijft bij Carrefour... die 10.000 euro per vergadering zal er vast wel voor iets tussen zitten.

Niet alleen de sp.a bezondigt zich trouwens aan postjespakkerij en dubbele moraal, ook bij regeringspartij CD&V wordt niet neen gezet aan vette bijverdiensten. Toen AB InBev recentelijk uitpakte met een drastisch besparingsplan, kwam Jean-Luc Dehaene onder vuur te liggen. Als bestuurder bij de bierbrouwerij heeft Dehaene naast zijn vaste vergoeding (circa 80.000 euro per jaar) ook nog recht op een jaarbonus van 9.000 aandelenopties, ter waarde van ongeveer 130.000 euro. CD&V-voorzitster Marianne Thyssen steekt niet weg dat het voor een partij als de hare niet onbelangrijk is om vertegenwoordigd te zijn in de raden van bestuur van belangrijke bedrijven. “Een bedrijf heeft ook een maatschappelijke functie - werkgelegenheid om er maar eentje te noemen - waar de politicus zijn stempel op kan drukken”, zei Thyssen op 23 januari in een interview met Het Nieuwsblad. Ook bij de CD&V zijn er geen grenzen aan het cynisme.
Wisord is offline   Met citaat antwoorden