Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door dominatrix
Zou hier geen cd&v achter zitten? Zij waren het toch die met hun boetfortgroep en hun Kortrijks congres in 2002 openlijk het confederalisme wensten te belijden?
|
Neen, ik heb het BDW eens horen uitleggen tijdens een meeting voor de laatste Vlaamse verkiezingen. Zoals je weet krijgen veel nationalisten uitslag van de vermeende passiviteit van het Vlaamse volk (klootjesvolk, knechtenmentaliteit, edm). Dewever is er volgens mij van overtuigd dat het Vlaamse volk zodanig traag evolueert dat het niet realistisch is om nu voor de onafhankelijkheid te pleiten.
Hij vergeet echter dat er in de geschiedenis soms stroomversnellingen gebeuren. Indien de Vlamingen vandaag in een versneld tempo gewonnen worden voor de boedelscheiding (niet uit liefde voor Vlaanderen maar uit degout voor de kluchtvertoning in Brussel) - en die indruk heb je toch - dan begaat onze historicus een gigantische historische fout door uitgerekend nu de confederale toer op te gaan.