Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door backfire
Hebben ze die goede oude Berlijnse muur niet ergens opgeslagen in een of ander schuur? Die zou namelijk goed van pas kunnen komen.
|
Is een zeer goed idee in kombinatie met een etnische herverdeling van de bevolking =
West België = Nederlandstalig gebied
Oost-België = Franstalig + nog Oostelijker Duitstalig gebied
een muur langs de Schelde en via de Zenne dwars door Brussel en Waals Brabant naar de grens tussen Henegouwen en Namur.
Eén doorganspunt in hartje Brussel : checkpoint Haikoe in de Warande bvb.
Vanzelfsprekend mogen de mensen in West België die zich ertoe verbinden Nederlands te leren blijven waar ze zijn en idem dito voor de Oostbelgen
die zich ertoe verbinden of Frans of Duits te leren. De kapitaalkrachtige Nederlanders,Fransen en of Duitsers die zich eender waar in België (Oost of West) willen vestigen krijgen een Uitzonderingscertifikaat dat hen machtigt hun talen in eender welk gebied te bezigen. Arabisch, Turks, Chinees, Estisch, Engels enz.. taligen hebben geen bijzondere machtiging nodig aan hen worden gratis tolken ter beschikking gesteld.
De sociale zekerheid wordt niet gesplitst , aan het einde van elk boekjaar wordt er vastgesteld hoe groot de "transferts" waren en deze worden dan middels een speciale transfert-taks terugbetaald.
Om zonder speciale toestemming van West naar = Oostbelgië te reizen
moet men een omweg maken via Nederland, Frankrijk of Duitsland.
checkpoint "Haikoe" is er alleen voor diplomaten en Euroambtenaren en parlementsleden en lobbyïsten.
In Westbelgië spreken we over een Frituur ; in Oostbelgië heten deze instellingen van nationaal nut "Friterie"