Discussie: Links + Vlaams
Los bericht bekijken
Oud 11 mei 2010, 15:25   #1
Ozymandias
Gouverneur
 
Ozymandias's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 november 2006
Berichten: 1.393
Standaard Links + Vlaams

Zo, ik kom weer eens terug piepen op dit forum. Het is al een tijdje geleden en ik zie dat de sfeer hier nog helemaal niks veranderd is Rond de verkiezingen heerst hier altijd wat meer tweestrijd, dus het was te verwachten.

Maar ik zit met een probleem. Ik weet niet of het hier al aan bod gekomen is. Ik ben een levenslange linksstemmer. Tot voor de vorige verkiezingen SPA, bij de laatste na lang twijfelen toch op de PvdA.

Maar ik ben ook een voorvechter van de Vlaamse taal. Enkel de taal. De gemeenschappen, zoals die bestaan. Als ik zeg dat ik voor een Belgische staat ben met een minstens even nauwe sociale steun tussen de gewesten en een minstens even sterke samenwerking, maar ook voor het absolute behoud van de taalgrens zonder compromissen (Franstalige burgemeesters, splitsing BHV), dan heb ik niemand meer om op te stemmen.

Temeer als ik daaraan zou toevoegen dat ik met mijn stem een signaal wil sturen dat ik BHV -in tegenstelling tot wat er zo vaak van Jan Modaal beweerd wordt- wél een belangrijk punt vind.

Met mijn stem kan ik niet bij de SPA terecht, want die roepen dat dit een onzinnig debat is en dat de echte problemen aangepakt moeten worden. Daarmee stuur ik dus een verkeerd signaal.
Bij de PvdA kan ik al helemaal niet terecht, want die willen weer een stap terug zetten in de staatshervorming. Spirit is verdwenen. Groen is een interessante partij, maar bij uitstek een oppositiepartij met een boel randissues...

Dus ik kan bijna niet anders dan toch maar voor de NVA te stemmen. Echter doet me dat zo veel pijn in het hart en het druist tegen veel te veel in, zeker als ik andere standpunten zie (zoals de pornoficatie van de media).

Is er dan niemand die met hetzelfde probleem zit ? Of is links automatisch tegen een verdere staatshervorming/uitvoering van de vorige ? Het enige lichtpuntje is een interview van Vandenbroucke, die mogelijkerwijs ook in mijn richting uitgaat. Maar da's niet genoeg om voor een partij te stemmen.
Ozymandias is offline