Los bericht bekijken
Oud 14 mei 2010, 21:27   #287
quercus
Secretaris-Generaal VN
 
quercus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 maart 2009
Locatie: De Verenigde Nederlanden
Berichten: 43.101
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door system Bekijk bericht
Niet om het goed te praten, maar revoluties zijn nu eenmaal geen theekransjes.

Als ik u zeg dat er tijdens de gevechten in Brussel aan de kant van de opstandelingen 450 doden vielen en 1200 gewonden. Men vond er arbeiders tussen, dagloners, metselaars, schoenmakers, blikslagers, glazenmakers, katoenarbeiders, schrijnwerkers, huisknechten, slotenmakers, kleermakers, smeden, brandweerlieden (sapeurs),laarzenmakers, veldwachters, kruideniers, bakkersgasten, landbouwers, mandenmakers, marmerzagers, loterijbedienen, en mensen uit de hoger burgerij.

Aan de kant van de Hollanders bedroeg dit aantal 750 doden en 2000 gewonden. Dus alleen voor de gevechten in Brussel. En dat is ook niet niks.

Persoonlijk vind ik dit aantal wat aan de hoge kant, maar zelfs indien er de helft slachtoffers waren, wil dit wel zeggen dat volksopstanden in het algemeen geen lachtertje zijn.
Kijk eens aan! Maar diezelfde redenering weiger je te maken wanneer het over de strijd van de Nederlanden tegen Spanje gaat. Weinig consequent.
__________________
Weet nu dan dat uw stem door niemand wordt aanhoord
Zolang gij stamelend bidt of bedelt bij de poort.
quercus is offline   Met citaat antwoorden