Artikel:
Landuyt: "Verdachten niet automatisch vrijlaten bij procedurefouten"
Het kan niet langer dat verdachten worden vrijgelaten wanneer magistraten in de fout gaan. Dat stelt sp.a-justitiespecialist Renaat Landuyt in een reactie op het nieuws dat twee verdachten omwille van procedurefouten werden vrijgelaten.
Vrijdag raakte bekend dat de Brusselse raadkamer twee weken geleden twee verdachten van wapenhandel moest vrijlaten omdat de verdediging het dossier niet kon inkijken op de griffie. Het parket ging in beroep, maar voor de kamer van inbeschuldigingstelling deed zich hetzelfde voor.
Gigantische fout
"Laat er geen twijfel over bestaan. Dit is een gigantische fout van het parket. De rechten van de verdediging zijn essentieel in een rechtstaat en moeten inderdaad worden gerespecteerd. De vraag is of de rechtzetting van deze fout er moet in bestaan dat de verdachten zomaar vrijuit gaan. Ik meen het niet", reageert Landuyt vandaag.
Vrijuit
De sp.a-er wil komaf maken met het automatisme dat criminelen vrijgelaten moeten worden wanneer magistraten in de fout gaan. "Ook de maatschappij heeft haar rechten. Het blijft bovendien uitkijken of binnen het Brusselse parket iemand verantwoordelijkheid zal opnemen voor deze blunder. Want ook daar lijkt iedereen vrijuit te gaan", besluit Landuyt.
Bron: Het Laatste Nieuws - HLN.be -
http://www.hln.be/hln/nl/957/Belgie/...refouten.dhtml
---------------- ---------------- ---------------- ---------------- ----------------
---------------- ---------------- ---------------- ---------------- ----------------
Persoonlijke commentaar:
Nu, wat mij enorm stoort hieraan is niet wat er gezegd wordt ( want daar ben ik volledig mee akkoord ), maar wel dat het een SPA'er is die dit verkondigd, terwijl ze in het verleden alle macht hebben gehad om hier iets aan te doen.
Een vraag van mij aan alle politiek-specialisten op dit forum: wie heeft deze regelgeving van "vrijlating bij procedurefouten" indertijd ingevoerd?
Dat interesseert mij veel meer, dan wie het gaat "oplossen".