Los bericht bekijken
Oud 12 juni 2010, 20:41   #5
corse
Banneling
 
 
Geregistreerd: 15 september 2004
Berichten: 10.608
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door AdrianHealey Bekijk bericht
Technologische vooruitgang zorgt geen discoördinatie tussen de vraag naar kapitaal en de vraag naar consumptiegoederen.

Het is dat dat een economische crisis is.

Het verhaaltje van 'de werknemers worden ontslagen en hebben daardoor geen koopkracht' is gewoon een zoveelste versie van het 'koopkracht-verhaaltje'. Maar het mag duidelijk zijn: 'gebrek aan koopkracht' kan geen algemene crisis veroorzaken, want 'koopkracht' is een relatief fenomeen. Je kan geen 'algemeen' relatief fenomeen hebben; relatief ten opzichte van zichzelf ofwat? Absurd natuurlijk.
Wie creatief is schept werkloosheid, dit door automatisering en technologische vooruitgang, dat is geen kanker maar simpelweg de vrucht van deze creativiteit, wie iets van economie kent weet dat, Marx is dus verouderd.

Ieder individu moet kunnen gebruik maken van de vruchten van technologie en automatisering.
Ieder individu zal op termijn voorstander zijn voor minder werk, en zeker niet voor meer werk.
Het uitbuiten van mens door mens gehoord hiermede tot het verleden, de volledig geautomatiseerde economie staat nu ten dienste van de totale samenleving.
Onze voorbeeld modelsamenleving met gelijke rechten voor iedereen kan zich hier volledig ontplooien.
Welke ideologie of levensbeschouwing de mens ook heeft, zolang het de samenleving maar voorwaarts brengt en dit in evenwicht met de natuur, dit nieuwe denken bepaald onze toekomst en zorgt voor een economische wereldstabiliteit.
Onze huidige economie is slechts een moment in de tijd, een evolutie op weg naar de echte vrijheid voor iedereen.
corse is offline   Met citaat antwoorden