Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door C2C
Ben je een beetje vreemd? De kolonisatiepolitiek van die gek heeft niks met België te maken. Dat was een privé-onderneming van een individu, EXPLICIET ondernomen zonder toestemming of goedkeuring van de Belgische staat.
Leopold II wilde vooral dat België zich niet moeide met zijn Congo.
De Belgische staat heeft Congo echter overgenomen, omdat het Belgische parlement niet akkoord was met de wrede, gortige, criminele technieken van die getikte koning.
België was verschrikkelijk beschaamd omdat de koning het land een slechte naam bezorgde in heel de wereld.
Daarom heeft de Belgische staat gezegd: nu is het genoeg, geef dat grondgebied aan ons, gij moogt hier niks meer over te zeggen hebben want gij zijt knettergek.
De Belgische kolonisatie (na de maffe en criminele doortocht van Leopold II) heeft wel interessante zaken opgeleverd: zoals een situatie dat 60 miljoen Congolezen vandaag blind hun superieure cultuur willen opgeven om ook domme, luie, de-planeet-vernietigende consumenten zoals ons te worden. Mooi resultaat, dat wel.
|
Tervuren, Oostende, Mooie 19de eeuwse gebouwen, ... Het heeft wel iets.