Los bericht bekijken
Oud 28 juni 2010, 04:52   #1
porpo
Europees Commissaris
 
porpo's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 juni 2009
Berichten: 6.053
Standaard De reactie van het Vaticaan

Was de "kerk actie" van Mechelen erger dan onder het communisme? Is dit een soort nieuwe uitdrukking om de ernst van iets te meten? In welke zin is "onder communisme" beter of slechter dan "onder kerk/inquisitie" of "onder kapitalistische democratie/imperialisme"?

De invloedrijke islamitisch filosoof en jurist, Ibn Taymiyyah, bevestigde meermaals en in verschillende boeken dat Allah de rechtvaardige staat steunt (tegen zijn vijanden) ook al is het ongelovig/onislamitisch, en steunt een onrechtvaardige staat niet ook al is het islamitisch.

Zolang het land rechtvaardig handelt, en zolang er niets onder de tafel wordt gezet, en niets verzwijgen en niets mag boven de wet staan, dan werkt het land niet aan haar ondergang met haar eigen handen.

In de kerk moet er gewoon een hervorming plaats vinden, er is ipv kinderenmisbruikers een nood aan nieuwe Roger Bacon, Copernicus, Georges Lemaître, Moeder Teresa, Gregor Mendel, ..

De actie is helemaal niet tegen de kerk en er is, in mijn ogen, ook geen sprake van een mogelijke "ontheiliging". In islamabad werd de grootste moskee daar omsingeld door politie en leger, er werd gevochten en zelfs doodgeschoten en nog meer, maar niemand zag er een reden in om te gaan spreken over "ontheiliging" zolang dat het in de ogen van de autoriteit een ingrijp is tegen overtreders van de wet.
porpo is offline   Met citaat antwoorden