Los bericht bekijken
Oud 7 juli 2010, 18:43   #579
EddyBal
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
EddyBal's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 mei 2010
Locatie: WILRIJK
Berichten: 10.594
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door system Bekijk bericht
Er waren ook opstanden in Brugge, in Turnhout, Leuven, in de Limburg en noem maar op. Al de steden van Limburg bijvoorbeeld (Nederlands Limburg inbegrepen) scheidden zich af van Willem I op Maastricht na, dat in handen was van de Hollandse generaal Dibbets.
Eh, waar, maar die waren eerder minimaal in omvang: was bijna uitsluitend franstalige burgerij... en gestuurd door de patrons in brussel.
__________________
Wanneer men in de loop der jaren vaststelt dat het samenwonen van volkeren alleen maar tot onenigheden en misbruiken leidt, territoriale grenzen niet meer geëerbiedigd worden, noch de grondwet die de samenwoners zou moeten binden, kan men beter scheiden vooraleer het tot bloedvergieten komt. Vlaanderen met zijn hoofdstad Brussel, neemt dus vanaf deze moment alle machten die een staat nodig heeft om zijn bestaan te verzekeren en trekt zijn grenzen waar deze laatst onderling zijn overeen gekomen.
EddyBal is offline