Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door speurneus
Politiek is wel wat complexer dan dit hoor.
Jij gaat ervan uit dat die 27% kiezers die voor NVA gestemd hebben allemaal "die hard" NVA fans zijn. Niets is minder waar. 10% van dit contgnent zijn "echte NVA'ers de overige 17% (diepgaande studie hierover is in de maak bij KUL) komen van verschillende windstreken. Deze 17% heeft vooral op no nonsens Bart gestemd niet zozeer omdat zij voor het ontplofscenario zijn maar vooral omdat zij degelijk bestuur willen iets waar Leterme, op de bankcrisis na, helemaal niet in geslaagd is.
In deze optiek heeft Dewever vandaag een unieke kans om de zaken te doen keren. Lukt hij hier niet in of indien hij de handdoek in de ring gooit zal hij een groot deel van die 17% kiezers verliezen.
|
Elk complex politiek probleem is een optelsom van compromissen en uitzonderingen. Door deze mist verliest men de essentie uit het oog. n.l. Hebben de Vlamingen het recht om zelf te beslissen hoe zij willen leven ? Moet de meerderheid een minderheid blijven in dit land te voordele van de oude machthebbers ?
België behoeft niet te ontploffen of uit mekaar te vallen als de franstaligen dit niet willen. Er groeit in Vlaanderen onbetwistbaar een consensus over de afdwingbaarheid van de Vlaamse visie over hoe het verder moet. Ook buiten de hard core kiezers van de NVA en het VB. België kan zich nog redden door democratisch te worden. Op dit ogenblik is dit echter niet mogelijk voor de franstaligen. Zij verliezen te veel voorrechten en geld.
Nog wat geduld. Het moet slechter worden voordat het beter kan worden.