Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Inno
Om die afkeuring van deep seated homosexual tendencies uit te leggen is dit toch al iets moeilijker. Maar ik zal het eens proberen. Ik zie hier een religieuze reden voor dat God, man en vrouw geschapen heeft om te zorgen voor de voortplanting, dat de homoseksuele daad daarvoor niet kan zorgen is duidelijk. Let wel dat de homoseksuele medemens niet afgewezen wordt, wel de homoseksuele daad die geen leven voortbrengt. Voor de Kerk is de seksuele daad een daad van voortplanting en daarom, seksuele daden zoals anale seks (ook bij hetero's) worden afgekeurt. Dit is nu uit haat voor de mensen.
|
Een beetje off-topic, maar het toont wel de hypocriete houding van de RKK aan.
Heeft u een link naar de Vatikaanse tekst waarbij anale seks bij hetero's wordt verboden? Want bij mijn weten zijn er bepaalde seksuele daden toegestaan die helemaal niet gericht zijn op de voortplanting. De RKK staat periodieke onthouding toe (oftewel "Vatikaanse Roulette", uitdrukkelijk toegestaan door paus Pius XII), en bij mijn weten is orale seks ook niet verboden. Er is ook geen verbod betreffende seks bij onvruchtbare koppels, of na de menopauze.
Echtgenoten die louter om het plezier seks met elkaar hebben doen ook niet verkeerd volgens diezelfde Pius XII.
http://en.wikipedia.org/wiki/Social_...and_conscience
Dan is het wel hypocriet om bepaalde seksuele handelingen die niet gericht zijn op de voortplanting toe te staan, maar andere seksuele handelingen te verbieden omdat ze niet gericht zijn op de voortplanting.