Los bericht bekijken
Oud 18 augustus 2010, 12:07   #5
Blue Sky
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 1 januari 2008
Berichten: 7.466
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Thomas- Bekijk bericht
Ik vind die GGOs zeer gevaarlijk, ze zijn helemaal niet zo onschuldig dan wat oa Monsanto ons probeert wees te maken. Deze genetisch gemanipuleerde soorten vermengen zich met de traditionele soorten (en dan heb je als boer pech, want dan schend je het patent van Monsanto) zodat deze op termijn verdwijnen en tot overmaat van ramp blijkt de belofte van een hogere opbrengst niet te kloppen.

Ook zorgwekkend zijn studies die GGOs linken aan gezondheidsproblemen. Er waren veel meer onafhankelijke studies nodig vooraleer men die dingen toeliet.
Ja dat werd ook in de reportage gezegd; de wetenschappers stipten een aantal punten waarvan zij vonden dat die eerst nog onderzocht dienden te worden ( zoals gehalte aan toxische stoffen enz ), maar die onderzoeken werden gewoon nooit gedaan. Onvoorstelbaar tot zelfs crimineel. Ze weten bij Monsato waarschijnlijk zelf niet wat de gevolgen zijn of kunnen zijn ... ze kijken gewoon naar de centjes die binnenkomen. I guess it's all about the money.

Mexico wilde niks met GGO's te maken hebben en heeft genetisch gemanipuleerde maïs steeds geweigerd. Een van de onderzoekers ging echter op onderzoek uit en het bleek dat op de maïs op de velden in Mexico wel degelijk ‘besmet’ waren met de elders gebruikte genetisch gemanipuleerde maïs. Toen hij dit wilde laten publiceren in “Nature” kwam die pr campagne op gang waarbij de bedrijven achter de GGO’s dit rapport probeerden onderuit te halen; onder meer via internet door rapporten te publiceren van onbestaande wetenschappers die de studie onderuit haalden.
Blue Sky is offline   Met citaat antwoorden