Los bericht bekijken
Oud 1 september 2010, 15:13   #162
alice
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 3 januari 2007
Berichten: 27.350
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door suqar_7loe Bekijk bericht
Ik lees: de islam draagt niet bij tot de integratie. Dus een moslim die zich overgeeft aan de islam kan niet integreren binnen onze maatschappij.

Ik denk dat u moet leren lezen. Goed, geef me liever een antwoord op mijn vraag.
Ik kan u dit wel even uitleggen aan de hand van concrete voorbeelden.
De meeste moslims houden zich aan het gebod dat alcohol niet mag.

Dat gebod geldt uiteraard niet voor wie geen moslim is, een moslim met wil tot integratie zal zich daarom niet laten weerhouden om contact te hebben met mensen die wel alcohol drinken,of ook niet eisen dat zijn omgeving alcoholvrij is omdat hij de regels zo strikt interpreteert dat hem ook verboden is in de buurt van alcohol te komen, dit aan te raken, of om te gaan met wie het gebod niet naleeft.

De moslim die wel zo handelt is mogelijk een betere gelovige maar integreert dus niet, hij gaat nooit op café met collega's, komt niet naar personeelsfeestjes wanneer daar ook alcohol gedronken en weigert een buurtfeest indien daar ene pint te vinden zou zijn;

Er is dus wel verband tussen de mate waarin je strikt vasthoudt aan geloofsregels ten koste van integratie!
Erger nog, je legt de verantwoordelijkheid voor integratie bij anderen, zij moeten zich aanpassen, gene alcohol op buurt of personeelsfeestjes want anders blijft de strikt gelovige moslim weg, geen bezoek aan een café met collega's ookal helpen die informele contacten echt om jezelf te integreren en kun je perfect zelf alcohol laten staan.

Dat proces, verwachten dat anderen zich aanpassen aan jou geloofsregels om samen te leven wordt meer dan terecht omschreven als islamisering, wij kiezen daar immers niet voor maar moeten wanneer we met moslims die zo denken willen samenleven, anders leven we totaal naast mekaar in apartheid op basis van een regelgeving waar we eigenlijk niets mee te maken hebben.

Gelukkig zijn niet alle moslims zo, enkel de nieuwe lichting pilaarbijters die zichzelf wijsmaken dat dit belangrijker is dan omgaan met de ander, in wederzijds respect, want natuurlijk is het geen probleem dat moslims zelf niet drinken, wel dat zij weigeren te accepteren dat die beperking daarom niet voor anderen geldt en dit niet afdwingbaar is bij wederzijdse contacten.

En speciaal voor suqar, die visie dat omgana met anderen niet mag tenzij je er voordeel aan hebt hoorde ik in een zaal waar "de middenweg" aan het woord was, en maakte ik mee in de samenwerking met hen, ook muziek was een drempel in samen iets organiseren!

Laatst gewijzigd door alice : 1 september 2010 om 15:15.
alice is offline   Met citaat antwoorden