Los bericht bekijken
Oud 6 september 2010, 12:57   #1
BigF
Secretaris-Generaal VN
 
BigF's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 januari 2005
Berichten: 29.107
Standaard Compacte digitale camera's. Hoe fotografeert u ermee?

Laat u de instelknop steeds op "altijd goed" staan, kiest u uit het menu de verschillende 'instellingen' (landschap, portret, strand, vuurwerk, gave huid, nachtelijk portret,...) of gaat u aan de slag met diafragma, sluitertijd en dies meer? En bent u tevreden over de foto's die u op die manier maakt? En met welke camera doet u dat?

Ik vraag het maar omdat ik regelmatig de voorgeprogrammeerde instellingen gebruik (landschap, portret,...) maar vaak niet echt tevreden ben over het resultaat. Nu kan ik ook alle instellingen zelf gaan wijzigen (diafragma, iso, sluitertijd, flits enzo) maar daar steekt te veel tijd in als je bv op vakantie bent. Al trek je dan meestal wel de beste foto's.

Ook problematisch vind ik het scherpstellen op bv. een bloem ofzo. Ik heb wat van die 'macro'-instellingen maar ik begrijp niet goed wat die doen. Als ik bv een close-up van een bloem wil trekken focust mijn camera negen keer van de tien op het gras in de achtergrond. Ik verhelp dit door tijdens het focussen mijn hand naast de bloem te houden maar ideaal is dit niet.

Hoe doen jullie dit allemaal? En met welke camera?
Ik gebruik een Panasonic DMZ7 of zoiets. 10MP en 12x optische zoom.
Vooral de optische zoom (en de mogelijkheid tot filmen in HD) sprak mij aan in dat kodakske. Nu twijfel ik echter over de aanschaf van iets nieuws, vandaar deze draad.
__________________
It's just a ride.
BigF is offline   Met citaat antwoorden