7 september 2010, 17:52
|
#13
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 18 mei 2005
Locatie: Limburg
Berichten: 52.435
|
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door backfire
²
Ik was van plan dit als apart item te openen (ben het eigenlijk nog van plan), om maar aan te tonen dat in Vlaanderen niet alles koek en ei is en een onafhankelijkheid niet alles in goud zal doen veranderen.
Nogal iets, hé Henri1
|
Tja de Vlaamse regelneven kunnen er iets van, deze # link zou eerder Vlaamse industrie kunnen zijn...
Ik heb toch de indruk dat Wallonië zijn industrie serieus vlot aan´t vernieuwen door zonder veel boe of ba vergunningen te leveren, terwijl de Vlaamse admin regeltjes opspeurt om het jaren te laten aanslepen...
#
Citaat:
http://www.tijd.be/nieuws/politiek_-...59012-3148.art
15:01 - 07 september 2010 door Bart Haeck
'Belgische industrie kwijnt in snel tempo weg'
De industrie in België is in een recordtempo aan het afkalven. Nergens ter wereld, behalve in het Verenigd Koninkrijk, is er de voorbije veertig jaar zoveel industriële activiteit (-17%) verdwenen. Dat blijkt uit een studie van Econopolis, de denktank van econoom Geert Noels, in samenwerking met de ondernemersorganisaties Unizo en VKW.
Volgens Noels moet de overheid dringend de handicaps voor de sector wegwerken, om de welvaart in ons land te behouden.
Desindustrialisering lijkt een natuurlijk proces, zoals het verminderen van de landbouwactiviteit, maar is dat niet, beklemtoont Noels. Hij wijst erop dat Duitsland en Zwitserland er wel in slaagden hun industriële basis te behouden. Maar door de hoge loonkosten, rigide arbeidsmarkt en complexe regelgeving deed België het heel wat minder goed.
Het wegvallen van industrie maakt een land trouwens bijzonder kwetsbaar, aldus de econoom. Men verliest export - en dus inkomsten uit het buitenland - en wordt meer en meer afhankelijk van de binnenlandse vraag, die op zijn beurt gestimuleerd moet worden door de overheid. Er is ook het hefboomeffect, waarbij elke industriële job een veelvoud aan directe werkgelegenheid oplevert.
'De industrie vormt de basis van de economische piramide, de basis van de welvaart. Zonder industrie dreigt verarming', waarschuwt Noels. 'De financiële crisis heeft aangetoond dat een land niet zonder industrie kan en dat dienstenjobs bijzonder kwetsbaar zijn.'
Toekomst
Niet alleen het verleden was dramatisch voor de Belgische industrie, ook de toekomst oogt weinig rooskleurig. Zo staat de concurrentiekracht van onze bedrijven op de 24ste plaats van 26 landen, citeert Noels uit een studie van consultant Deloitte.
Toch kan de overheid, met een goed flankerend beleid, de negatieve trend keren, meent de econoom. 'Het is zoals met onze nationale voetbalploeg: de capaciteiten zijn er en we zouden kunnen winnen van Duitsland. Maar dan moeten wel alle details goed zitten.'
Hij pleitte dinsdag dat België een voorbeeld moet nemen aan Duitsland, bijvoorbeeld inzake loonbeleid. 'De voorbije tien jaar is dat land er in geslaagd zijn concurrentiehandicap om te buigen in een grote voorsprong, onder meer dankzij de Hartz-wetten.'
...]
|
Laatst gewijzigd door Micele : 7 september 2010 om 17:53.
|
|
|