Los bericht bekijken
Oud 9 september 2010, 18:11   #170
Kawadude
Provinciaal Gedeputeerde
 
Kawadude's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 augustus 2010
Berichten: 993
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pelgrim Bekijk bericht
Op basis van het feit dat de Nederlandstaligen in Brussel momenteel faciliteiten en instellingen hebben die in la France ongrondwettelijk zijn. Wil Brussel bij Frankrijk, dan moet het eerst al de taalrechten van de Nederlandstaligen afschaffen (en dat dus verantwoorden tegen de rest van Europa, zeker als de Franstaligen gaan eisen dat Vlaanderen dat verdrag tekent), of de hele Franse staatsstructuur veranderen.

Nu ken ik alleszins héél veel mensen in Occitanië, Bretagne, Corsica, Baskenland, Frans Vlaanderen, Elzas, Catalonië, Baskenland enz. die dat laatste heel graag willen.
Het feit dat de Vlaamse aanwezigheid officieel is (met instituten en bevoegdheden) is inderdaad een pluspunt.

Dat slechts 5% van de bewoners nederlandstalig is (volgens de laatste propagandastudie, maar meer dan 10% zal het ook niet zijn) speelt dan weer in het nadeel.
Kawadude is offline