Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Micele
KNIPPERLICHT
Jrg.4 nr. 1 – januari 2008
http://www.everyoneweb.com/WA/DataFi...cht0708nr4.pdf
zie bladzijde 2,
ik gebruik hetzelfde vetgedrukte en onderlijningen als in de flyer.
Dit zijn natuurlijk bijna misdadige leugens, en geeft de schoolgaande jeugd een vals gevoel van veiligheid, een Zone 30 geeft helemaal geen voorrangsrecht aan kwetsbare weggebruikers tov het ander verkeer.
Ook niet op een fietsoversteekplaats.
Enkel een zebrapad (enkel te voet) doet dat in feite (onder voorwaarden) wel; enkel een * woonerf (max 20 kmh) doet dat algemeen wel volgens het verkeersreglement.
http://wegcode.be/wetteksten/selecti...e/182-art22bis
blz 1....
Geen wonder dat de ongevallen en verkeersdoden bij kwetsbare weggebruikers niet daalt, als zulke leugens hun loopje doen.
En dan nog de verwijzing naar www.steunpuntverkeersveiligheid.be , of die wel gelukkig zijn met de vermelding gezien ze enkel maar CONCLUSIES EN AANBEVELINGEN geven.
http://www.steunpuntmowverkeersveili.../store/140.pdf
|
Verkeersdoden bij "zwakke" dalen nooit door een bordje. Misschien een beetje door extra hoge boetes waarvan de meer begoedde burger zich nog steeds niet aantrekt. De minder behoedde burger zal wel voorzichtiger worden en op die wijze kunnen er misschien enkele kinderlevens gespaard worden.
Een aangepaste wegenstructuur, ruimtelijke ordening en een mentaliteitswijziging kunnen echter een veel beter resultaat leveren. Maar das niet populair en kost teveel geld.
In mijn "dorp" hebben ze het centrum deze zomer heraangelegd. Al bij al niet zo slecht maar voor fietsers is er een oversteekplaats waar duidelijk staat aangegeven dat de "auto's" voorrang hebben. Net daarnaast is een oversteekplaats voor voetganger gesignaleerd (zebrapad). Wat moet nu de autobestuurder doen? Je behoud tegenwoordig je voorrang ook al ben je gestopt. Je moet stoppen voor de voetganger op het zebrapad maar je mag de fietser dus omver rijden die 2 meter verder oversteekt en geen voorrang heeft. Das toch te gek voor woorden zeker maar das waar in dit geval de gemeentelijke bevoegden zich mee bezig houden.
Het probleem is eigenlijk overal hetzelfde. De politici die beslissen hoe en waar je mag fietsen, fietsen zelf niet. Toch niet in de zin van woon werk of woon "winkel". Een enkeling misschien wel maar daar luistert men toch niet naar.
In bedrijven is het net zo. De bazen, het veiligheidscomité e.d vertellen je hoe je een schroevendraaier moet vastnemen terwijl ze niet eens weten wat een schroevendraaier is. Simplistisch gesteld maar uiteindelijk komt het er wel op neer.