Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Kallikles
Het gaat om de kalender van de verlofdagen, die is per definitie seculier, want de verlofdagen, dat is een werelds thema dat de organisatie van de arbeid in een gegeven land betreft.
Dit gezegd zijnde, niemand spreekt over een vrijzinnige kalender. Dat zou dan weer een discriminatie van christenen en andersgelovigen inhouden. Men kan ofwel de mensen meer vrijheid laten (meer verlofdagen i.p.v. feestdagen) ofwel komen tot een neutralere kalender. In het laatste geval heeft men weer twee mogelijkheden, ofwel kiest men voor neutrale feestdagen, zoals het feest van de vrouw, een beetje zoals men in de landen van het reëel bestaande socialisme deed, ofwel kiest men voor een mix van feesdagen van de verschillende religies en levensbeschouwingen (de Joden mogen een feestdag aanduiden, het Humanistisch Verbond een andere, enzovoort).
|
Waarom zouden we dit doen? Waarom moeten we onze feestdagen aanpassen? Ik zie niet in waarom dat nodig zou zijn, wie op andere dagen feest pakt daar verlofdagen voor, dat kan ook!