Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe
Welke provinciale dienstverlening is dan wel onverbrekelijk verbonden met het provinciaal niveau? Kunt u dat eens toelichten vanuit de werking van de provincie West-Vlaanderen? En vooral ben ik geïnteresseerd hoe u nagegaan hebt dat de provinciale werking goed en degelijk is.
|
- Voor streekontwikkeling is de provincie West-Vlaanderen goed geweest voor landelijke gebieden zoals de Westhoek. Vlaanderen noch België hadden daar ooit veel interesse voor.
- De provincie West-Vlaanderen ondersteunt de voor de (als enige kustprovincie) belangrijke vorming en opleiding van het zeevaartpersoneel en biedt ze ondersteuning op het vlak van veiligheid en modernisering van de vissersvloot. Vlaanderen noch België hadden daar echt interesse voor.
- Doordat de provincie West-Vlaanderen werk heeft gemaakt van de overstromingsgebieden door het aanleggen van bufferbekkens hebben de inwoners minder problemen met overstromingen dan voordien. Dit wordt zeer gewaardeerd door de inwoners die er last van hadden.
- Ook de aanleg van de bovengemeentelijke fietsroutes is een verdienste van de provincie West-Vlaanderen.
Eigenlijk hebben West-Vlamingen meer aan West-Vlaanderen en Europa dan aan (het op de stedelijke Vlaamse Ruit gerichte) Vlaanderen en België.