Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jeronimo
Ik heb gemerkt dat er op dit subforum regelmatig uitspraken gedaan worden over pedofilie bij priesters en over promiscuïteit bij homo's. Zo word er regelmatig geïnsinueerd dat de oorzaak van het vaker voorkomen van pedofilie bij priesters bij het priesterschap of het celibaat licht, en vanuit de andere kant dat de oorzaak van het vaker voorkomen van promiscuïteit bij homo's bij de homoseksualiteit ligt.
Nochtans zou iedereen die ooit iets over wetenschappelijke methodiek heeft geleerd moeten weten dat uit een correlatie géén causaliteit afgeleid mag worden. Zo zijn er alternatieve hypothesen mogelijk dat de causaliteit andersom ligt (bijvoorbeeld dat personen met pedofiele neigingen sneller priester worden) of dat er een derde factor is die beide factoren beïnvloedt (bijvoorbeeld dat de biologische en/of sociale factoren die tot homofilie leiden eveneens tot promiscuïteit leiden)
De vraag is of er redenen zijn om bij het ene en/of het andere causaliteit te veronderstellen.
Ik weet dat het eigenlijk twee verschillende vragen zijn maar de opmerking is gelijkaardig en ik hoop dat het samenzetten ervan de ongenuanceerde meningen van beide kampen een beetje kan weren.
|
Ik vind dit heel mooi opgemerkt.
1 - priesters worden homo.
2 - nee: homo's worden priester.
Waar het hier dus om gaat is de causaliteit omdraaien.
1 - de zon draait om de aarde.
2 - nee: de aarde draait om de zon.
Maar volgens Einstein mag je weer zeggen dat de zon wel om de aarde draait wegens de relativiteitstheorie.
1 - de wetenschap zegt dat het leven uit de lagere natuur komt.
2 - nee, zegt harriechristus: het leven komt uit een hogere cultuur in de microkosmos.
Ander voorbeeld:
1 - de logica van de natuur is die van oorzaak en gevolg = causaliteit.
2 - maar de logica van de geest is die van de doelgerichtheid, waarin niet het uiterlijke verleden, maar de innerlijke toekomst bepalend is.
Dus ook de causaliteit kan je omdraaien.
Hoe dat in het laatste geval met die priesters moet heb ik nog niet door.
Dat zou dan een derde factor moeten zijn van geestelijke doelgerichtheid, die mannen zowel homo als priester doet zijn, en die derde factor is de geest van God zelf, die manlijk is en de grondslag is van zowel de homoseksualiteit als van het priesterschap.
Het is het offer van de man aan God de Vader.
En het natuurlijke begin hiervan ligt in de pubertijd, want daarvoor was de jongen nog onschuldig en lichamelijk één met zijn vader, terwijl met de pubertijd de seksualiteit ontwaakt en de jongen zijn lichamelijke vaderbinding naar een meisje moet overbrengen.
En daar ontstaat het grote conflict.
tot zover