Los bericht bekijken
Oud 24 december 2010, 11:18   #4
bruggeman
Parlementslid
 
Geregistreerd: 24 april 2009
Locatie: BRUSSEL
Berichten: 1.634
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bebob Bekijk bericht
Als mensen liever chatten op facebook dan een nieuwe kast te kopen, dan is facebook geen gebakken lucht. Facebooken is leuk, het brengt nut. Tis niet omdat facebook virtueel is, da het plezier da ge ervan hebt niet reëel is.

Nog een pluspunt van goederen zoals facebook: de voorraad ervan hangt in mindere mate af van natuurlijke grondstoffen. Virtuele pret is minder belastend voor het milieu.

Over ikea: ge bekijkt het verkeerd. Ikea zorgt voor hogere productiviteit. Daardoor wordt meer geproduceerd en wordt iedereen rijker. Mss is het voorbeeld van de landbouw duidelijker. Nu doet 1 boer met 1 tractor het werk van 100 boeren vroeger. Ge zou kunnen zeggen dat dat slecht is, want nu zijn 99 boeren werkloos. Maar natuurlijk is dat niet zo. Die 99 boeren blijven niet werkloos. Die vinden ergens anders werk. De bron van welvaart is niet zo veel mogelijk mensen die zo weinig mogelijk produceren. MAar het omgekeerde. Zo weinig mogelijk mensen die zo veel mogelijk produceren.

Die 15 mensen die vroeger 1 kast maakten, wat was hun loon? Hun loon was de waarde van 1 kast. Als ge goedkoper kasten kunt maken, dan is het loon van 1 persoon de waarde van een kast. Die 14 anderen die worden niet werkloos. Die vinden ergens anders werk.
Dat zeg en beweer ik nu al jaren maar, 'Miss' en 'Patrickse' hebben daar wel hun 'economisch' gedacht over!

't verwonderd me zelf, dat ze er nog niet bij zijn???

'k ben eens benieuwt

Laatst gewijzigd door bruggeman : 24 december 2010 om 11:22.
bruggeman is offline   Met citaat antwoorden