Neen, in dit geval is het weldegelijk een cartoon over het socialisme.
Maar indien je dacht dat ik een ongebreideld kapitalisme verdedig, dan ben je goed fout. Ik weet dat het in dit actieve forum snel verloren kan gaan, maar zie bvb eens
deze bijdrage waarin ik Europa's open grenzen politiek op de korrel neem (voor wat goederen betreft die op oneerlijke manier geproduceerd zijn), en waarin ik mijn bezorgdheid uit over het gedrag van de grootkapitalisten (verhuis van hun bedrijvigheid naar plaatsen die het niet te nauw nemen met mensenrechten en/of waar geen sprake is van sociale verworvenheden).
De reden waarom ik in deze thread reageer is omdat de topic starter een oplossing vooropstelt die helemaal doorslaat in de andere richting. Namelijk; een "communistisch systeem met menselijk gelaat" (zijn letterlijke woorden). En deze oplossing is in mijn ogen al even verwerpelijk dan het oorspronkelijke probleem.
Op mijn argumunten werd echter niet inhoudelijk gereageerd. De topic starter formuleert gewoon nogmaals zijn zelfde, nietsbeduidende cijfertjes. Hij neemt een fictieve (gezins)situatie als voorbeeld, en dat voorbeeld dekt allesbehalve de lading.
Mijn cartoontje komt er pas nadat hij tot driemaal toe mij persoonlijk viseerde, ipv mijn argumenten.