Discussie: Europese slavernij:
Los bericht bekijken
Oud 12 februari 2011, 17:12   #21
corse
Banneling
 
 
Geregistreerd: 15 september 2004
Berichten: 10.608
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rr00ttt Bekijk bericht
Hrm. Volgens mij gaan die groenten daar niet duurder op worden.

Het geld dat die teler nu aan illegalen geeft gaat dan naar eigen werklozen. Er is dus geen sprake van een meeruitgave. De werkloze zelf verdient een bonus op zijn uitkering, die gaat er dus ook niet op achteruit.

Het grote verschil lijkt me te zijn dat
1: we dringend de lokale bevolking van het idee afhelpen dat men 'te goed' is voor bepaaalde jobs.
2: we een aantal schijnwerklozen uit het systeem gaan halen. I.e. mensen die 'plots' wel werk vinden als blijkt dat ze anders in de fruitpluk kunnen gaan staan.
3: alles op zijn minst officieel geregeld is, zodat er geen sprake is van zwart geld en er officiele contracten zijn
4: het geld hier zal blijven. Illegale fruiitplukkers geven het verdiende geld niet hier uit, maar nemen het mee / sturen het op naar het thuisland. Voor onze economie is dat een pure verliesoperatie.
Hoge lonen, uitkeringen en andere voordelen moeten matigen:

Eigenaars van bedrijven, handelaars, managers, aandeelhouders, staatselite, speculanten en kaderpersoneel zijn te dure kosten die alle verbeelding tarten, exuberante bonussen, absurde aftrekbare voordelen, extreme aandeelhouderuitkeringen (dividenden) enz.
Al deze uitkeringen belanden vervolgens in de tientallen belastingsparadijzen op onze planeet, al deze gelden zijn noodzakelijk om onze concurrentie positie te versterken op de wereldmarkt!
Innovatie, technologische vooruitgang door automatisering en handel met lageloonlanden kunnen deze enorme uitkeringen niet voor blijven.
Het verzuim om te herverdelen kost de gemeenschap jaarlijks honderden miljarden.
Deze matiging kan betaalde arbeidsduurverkorting in al zijn vormen voor miljoenen mensen opleveren en daardoor de duurzame consumptie verbeteren en hoogconjunctuur veroorzaken.
We zullen op termijn deze ridicule uitkeringshandicap moeten afbouwen om competitief te blijven met de rest van de wereld.
De gemeenschap vraagt de politiek dan ook om het terugdringen van deze uitkeringshandicap duidelijk in het regeerakkoord te schrijven en de vakbonden om hun tijd te gebruiken om zonder taboes naar oplossingen te zoeken om deze uitkeringen aan banden te leggen.

Het inkomens verschil met werknemers is onverklaarbaar vanuit pure economische redenen.

Economie is een middel en geen doel op zich!
corse is offline   Met citaat antwoorden