Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door geert1002
Wat acht u een groter probleem? Het feit dat er ondertussen duizenden mensen zijn omgekomen ten gevolge van de aardbeving en tsunami. De gigantische materiële schade. Of dat er toevallig een kerncentrale in de weg stond wat tot nu toe bij mijn weten nul doden heeft opgeleverd?
De ramp bij tjernobyl zo las ik onlangs in de standaard heeft officieel 56 doden veroorzaakt tot nu toe. Op de duizenden die er nu al zijn (dus ook moest er geen kerncentrale gestaan hebben of dat ze betrouwbaarder was zoals u het noemt) zal het daarop wel niet steken zeker?
Versta mij niet verkeerd, natuurlijk moet een kerncentrale op risico voorbereid zijn. Maar wat verwacht u nu van de ingenieurs, dat ze iets bouwen dat door niets of niemand kan vernietigd worden? Of verwacht u van de wetenschappelijke gemeenschap dat ze onmiddellijk een 100% veilige en milieuvriendelijke energiebron kunnen benutten?
Onbetrouwbaar? Ik vind all things considered dat het nog redelijk meevalt.
|
Het zijn alle kleine problemen samen:
De nevenwerkingen van vrijmarkteconomie en de moderne consumptiemaatschappij.
Is degeneratie het einde van het evolutie proces?
Oorzaak van gedegenereerd erfelijk materiaal der verschillende moderne geciviliseerde volkeren, de vraag is, kan de moderne mens nog normaal denken en functioneren?
Het is een soort van risico’s die we voor mens en natuur totaal onaanvaardbaar vinden.
Toxische besmetting door middel van de voedselketen: (opname door de spijsvertering)
§ Insecticiden: insectendodend chemisch bestrijdingsmiddel.
§ Pesticiden: om planten, groenten en fruit tegen onkruid en ongedierte te beschermen.
§ Herbiciden: chemisch bestrijdingsmiddel om specifiek onkruid te bestrijden.
§ Smaakstoffen: (kunstmatige)
§ Kleurstoffen: (kunstmatige)
§ Hormonen: door vee kunstmatige of natuurlijke hormonen toe te dienen kan de productie van vlees en melk worden vergroot.
§ Storten en verbranden van consumptie artikelen, verpakkingen enz.
§ Radioactieve fall-out en straling door ongevallen (Chernobyl) (opruimen van de reactor?)
http://nl.wikipedia.org/wiki/Kernramp_van_Tsjernobyl zaterdag 26 april 1986
§ Radioactieve fall-out en straling door ongevallen Japan (Fukushima) (opruimen van de reactor?) (sarcofaag?) (aantal doden?)
§ Radioactieve fall-out en straling militair: atoomproeven, wapens (Irochima, Nagasaki)
§ Britse Windscale 1957 atoomwapenfabriek (het opruimen van de reactor zal pas in 2060 klaar zijn) (aantal doden?)
http://nl.wikipedia.org/wiki/Sellafield http://www.youtube.com/watch?v=ElotW...eature=related
Niemand heeft het recht om de volgende generaties op te scheppen met het huidige atoomafval, dit is immoreel, we brengen op deze manier alle kosten naar de toekomst.
Het veroorzaakt massaal kanker door contaminatie van grondwater en milieu.
De politieke verantwoordelijke voor de opslag van atoomafval moeten nu zwaar bestraft worden.
§ Militaire chemische bestrijdingsmiddelen voor natuur en mens (wapens).
§ Radioactieve afval (mondiaal 3.650 ton nucleair afval per jaar)
§ Grondwater, rivier, zeewater en lucht vervuiling veroorzaakt door de mens.
§ De grootste bodem, grondwater en watervervuiler is kunstmest, nitraten en fosfaten belasten rivieren met toxisch grondwater, tevens vissterfte tot gevolg.
§ GGO (Bedrijf Monsanto) genetisch gemodificeerde organismen, granen, blanke en zwarte haver, gerst, maïs, suikerbieten, cichorei, enz.
§ Ongezonde werkomstandigheden, deze bestaat in duizenden soorten.
Dioxines in België:
§ Dioxinen zijn ongewenste bijproducten van voornamelijk verbranding van organisch materiaal. (fijnstof)
§ De bovenlaag van de bodem is de belangrijkste bron voor de vervuiling met dioxines, lood en het insecticide DDT deze komen van nature niet in de bodem voor, dit geldt voor het gehele land en niet enkel voor regio's, de kip is de ideale vervuilingmeter of bio-indicator.
§ Omdat een kip voortdurend in de bovenlaag van de bodem pikt zitten in eieren van scharrelkippen 3 tot 5 keer meer dioxine dan toegelaten.
§ De eieren bevatten ook te veel dioxineachtige pcb's en in mindere mate zware metalen zoals lood.
§ Volgens de Vlaamse biomonitoring-wetenschappers is wellicht meer dan de helft van de kankergevallen bij ons te wijten aan zo'n vergif, het is in lage dosissen aanwezig is in ons milieu, we nemen het veelvuldig en onzichtbaar in.
§ Er is altijd meer geld voor het achteraf behandelen van ziekten dan voor het voorkomen ervan, preventie is daardoor noodzakelijk!
Bodemverontreiniging in België:
§ Op vele plaatsen is de bodem verontreinigd door industrie, bemesting en gebrek aan riolering.
Waterkwaliteit in België:
§ In Antwerpen en Brussel is het slecht gesteld.
§ Gebrek aan degelijke riolering, zuivering en controle maakt van onze wateren: zee, rivieren en grachten een cloaca. (al dan niet illegale lozingen)
§ In Wallonië is de waterkwaliteit uitstekend.
§ Het kunnen drinken van zuiver water is een deel van onze vrijheid, de rest is valse vrijheid.
Milieu vervuiling, toxische besmetting: (inhaleren door middel van de longen)
§ Uitstoot van micro partikels door alle soorten van industrie (luchtvervuiling door kleverig fijnstof)
§ Uitstoot van micro partikels door privaat auto’s. (2007: 800 mil. auto’s, 2030: 1,6 miljard)
§ Uitstoot van micro partikels door vracht en personen verkeer te land, lucht en water.
§ Uitstoot van micro partikels door verwarming van gebouwen.
§ Inhaleren van micro partikels door actief en passief roken.
§ Ongezonde werkomstandigheden in alle soorten van industrie en andere.
§ Luchtvervuiling veroorzaakt een gat in de ozonlaag en daardoor U.V concentraties die vooral huidkanker veroorzaken.
Luchtkwaliteit België:
§ De luchtkwaliteit in Antwerpen, Brussel en omstreken is even slecht als in sommige streken in Duitsland, China, Noordoost Amerika, en Zuid-Afrika.
§ Door de hoge graad van luchtverontreiniging bevat de lucht een grote hoeveelheid kankerverwekkende stoffen, in Wallonië is de lucht zuiverder.
§ Het ontbossen van regenwouden (de groene longen van de wereld), dit vooral voor het bekomen van edele houtsoorten en daarna het aanplanten van monocultuur systemen.
§ Het kunnen inademen van zuivere lucht is een deel van onze vrijheid, de rest is valse vrijheid.
Genetische degeneratie door overpopulatie:
§ Huidige mondiale populatie: 6.446.131.400 de populatie van 2050 zal de 12 miljard benaderen.
§ Overpopulatie (broedplaats voor virussen en andere ziekten) virussen kunnen dna-schade teweeg brengen.
Genetische degeneratie door stress:
§ Files: dagelijks verblijf van 2 tot 3 uren in verloren of nutteloze monsterfiles, 6 miljoen verliesuren jaarlijks in België.
§ Ploegen en nachtarbeid, ploegen en nachtwerk wordt medisch bij voorkeur vermeden.
§ Werkritme (de hartslag van de machine bepaalt nu het werkritme)
§ Tweede en derde bij-job en niet rond komen.
§ De onvrijheid om kinderen niet zelf te kunnen opvoeden.
§ Scheidingen.
§ Lange en korte termijn schulden.
§ Mobiliteitsproblemen.
Onnatuurlijke omstandigheden:
§ Het eten van ongezonde voeding en niet zongerijpte vruchten.
§ Te kort aan vrijheid, zon en daglicht en frisse lucht door het 45 jaar verblijf in fabrieken, magazijnen, burelen en gebouwen.
§ Te kort aan zon en daglicht, dus een tekort aan vitamine D kan leiden tot kanker, diabetes en zelfs multiple sclerosis.
§ Het gedwongen sociaal contact tijdens het werk, zelfs met mensen die je niet liggen, deze vermoeien en verminderen het sociaal contact thuis.
§ Farmaceutische manipulatie doormiddel van medicatie.
§ De niet voorziene uitwerkingen van de klimaatsverandering, afsmelten van het poolijs, verkoeling en verhoging van de zeespiegel.
§ Algenconcentraties in rivieren, meren en zeeën veroorzaakt door de opwarming van de aarde, het te veel gebruiken van kunstmest en andere meststoffen.
§ Het verdwijnen van koraalriffen en zeegrasvelden door vervuiling en opwarming van de zeeën.
§ Zeespiegel al over 30 jaar zes meter hoger, aldus hoogleraar Klimaatverandering, water en veiligheid Pier Vellinga van de Wageningen Universiteit.
§ Door afbetalingen moeten beide ouders werken, daardoor moeten kinderen veel ziek naar school en veroorzaken ongemakken, snelle vermeerdering van verkoudheden, griepepidemieën enz.
De jaarlijkse miljoenen doden door auto en andere mobiliteitsmiddelen:
Het statussymbool auto eist jaarlijks op wereldschaal 5 miljoen dodelijke ongevallen en 15 miljoen invaliden.
Volgens het (WHO) 2008 komen er jaarlijks wereldwijd 830.000 kinderen (ouder dan 5 jaar en jonger dan 18 jaar) (of 2.274 per dag) om bij verkeersongevallen, 22,2 % van alle doodsoorzaken.
De laatste vijftig jaar zijn op wereldschaal naar schatting 150 miljoen mensen omgekomen door auto-ongevallen en zijn er ongeveer 300 miljoen mensen invalide geworden door auto-ongevallen.
Geen enkel autosalon, autodealer of fabrikant maakt melding van deze grootste doodsoorzaak op onze planeet, deze massamoord of genocide, het uitmoorden van eigen volk wordt op een zeer subtiele manier verzwegen, enkel wanneer het dit soort van mobiliteitssysteem implodeert zoal banken en kredietinstellingen, dan zal de waarheid aan het licht komen en zullen er veranderingen plaatsvinden, voorlopig bepalen de auto-industrie en hun aandeelhouders de efficiëntie van hun massavernietigingswapen.
Het leed van deze 150 miljoen nabestaande is onmogelijk te berekenen.
Stralingshinder:
§ Zendmasten, hoogspanning, GSM masten, alle elektronica. (Een stralingsarm milieu maakt deel uit van onze vrijheid en gezondheid)
Geluidshinder:
§ Autosnelwegen, trein, auto’s, moto’s, gemotoriseerde gereedschappen (Geen geluidshinder maakt deel uit van onze vrijheid en gezondheid)
Geneeskunde:
§ Een te ver doorgedreven geneeskunde maakt dat niet levenssterke DNA formules zich toch kunnen voortzetten.
Besluit: (Wereldbank kritiek)
Ongeveer 80% van de totale mondiale milieu-impact wordt veroorzaakt door 25% van de wereldbevolking, de zogenaamde mondiale consumptieklasse, de natuur die moeder is van alle leven wordt hier gedegradeerd tot stiefkind, de mens is hier de alles verstorende factor en maakt daardoor “geen” deel uit van het ecologisch geheel.
http://www.pala.be/nl/reportage/web-...natuur-en-mens
Honderd jaar perverse vrijmarkteconomie laat zijn sporen achter:
Als de meerderheid van onze samenleving sterft tussen de 40 en de 60 jaar aan kanker, dat moeten we dringend onze levenswijze herzien.
Wat we willen is een gezonde planeet met gezonde bewoners, zo simpel is dat!
Die lange lijst met oorzaken zijn slechts enkele van de teugels waarmee men het vee laat werken en/of naar het slachthuis brengt.
Een niet-gedegenereerde volk had die teugels nooit aanvaard.
Dialectiek is een redeneervorm die door middel van het gebruik van tegenstellingen de waarheid onthult.
België heeft de slechtste ecologische voetafdruk ter wereld:
Indien iedere wereldburger moest leven op de Belgische manier, dan hadden we 4 planeten nodig om toe te komen met onze grondstoffen, zuurstof enz.
De CO{-2}-uitstoot is elfvoudig in vergelijk met 1960.
Belg bij grootste vervuilers ter wereld:
http://www.nieuwsblad.be/article/det...leid=GLV30QBUP
Recuperatie van grondstoffen:
Aangezien grondstoffen eindig zijn, moeten we meer materiaal dus grondstoffen, milieuvriendelijk recupereren.
België staat aan de top van Europa met 80% materiaalrecuperatie.
Indien fabrikanten meer recuperatievriendelijk produceren, dan kunnen we 100% recupereren en we hebben geen of zeer weinig grondstof nodig, zo simpel is het, verstand gebruiken!
De stille getuige van onze planeet in beeld:
Earth Day 2009: Take it to Heart | From HeartMath (2,25 minuten)
http://www.youtube.com/watch?v=ze7KQ...ayer_embedded#!
Home: Natuurdoc. Volledig, de Franse regisseur Yann Arthus Bertrand (1u.33.)
http://www.youtube.com/watch?v=jqxEN...eature=channel
(Part 1) Indigenous Native American Prophecy (Elders Speak part 1) (6,37 minuten)
http://www.youtube.com/watch?v=g7cyl...layer_embedded
(Part 3) Indigenous Native American Prophecy (Elders Speak part 3)
http://www.youtube.com/watch?v=9piIz...layer_embedded (7,55 minuten)
Studie in universiteiten:
Propere of groene technologie is de economie van de toekomst.
We hebben vooral een grondstofarme toekomst nodig, enkel gebaseerd op recuperatie.
Studie in universiteiten was altijd gericht op wat voor de economie in zijn geheel het meeste voordelen bracht, voldoende was voordelen voor bepaalde elitegroepen en niet voor de samenleving in zijn geheel.
Ecologie en de studie van de ecologische diversiteit hadden voor de economie een zeer afremmend effect op de winstfactor, daarvoor is omdenken noodzakelijk.
Niet te recupereren of biologisch niet-afbreekbare producten moeten verboden worden.
Belangrijk is het vinden van oplossingen die leiden tot het voortbestaan van onze soort.
De mens is voor zijn overleving afhankelijk van de biodiversiteit van onze planeet.
Ondertussen ziet men dat “de mens zelf” ook tot de ecologische diversiteit behoort:
1. Het uitbuiten van mens door mens verbieden, dit ligt nog steeds niet op de tekentafel.
2. Apartheid tussen rijk en arm, dit ligt nog steeds niet op de tekentafel.
3. Klasse verschil, dit ligt nog steeds niet op de tekentafel.
4. Het onderzoek naar hogere technologische vernietigingwapens afschaffen, niet…..
Wanneer is onderzoek zinvol of zinloos?
Vandaag is het zinloos, morgen zinvol.
Een volgend onderzoek door andere wetenschappers en niet beïnvloed en gemanipuleerd door de petroleumlobby, atoomgiganten, wapenindustrie of marktextremisten, dit kan wonderen doen.
Subsidies helpen onderzoek vooruit, dit waar de markt stilstaat.
Alles is relatief, ook onderzoek!
Edward Louis Bernays, geb. Wenen, 22 november 1891, hij ontwierp de consumptie samenleving:
De manipulatie van de massa’s, de oorzaken en gevolgen van de valse consumptie en daardoor de krediet samenleving:
http://freedocumentaries.org/film.php?id=140
http://nl.wikipedia.org/wiki/Edward_Bernays
Vlees heeft enorm veel energie nodig voor het op uw bord komt:
1. Eerst beginnen met wat gezond en noodzakelijk is voor de mens.
1. Dan of het eten van zulke grote hoeveelheden vlees wel nodig is, in vraag stellen dus.
2. Dan beginnen met de ecologische efficiëntie om dit vlees op uw bord te krijgen.
3. Dan beginnen met ecologische en efficiënte productie om vlees op uw bord te krijgen.
Preventie wetenschap:
Dit voor wat gezond en noodzakelijk is voor de mens is veel interessanter en sluit veel nutteloze evolutie uit.
Dit is in ieder geval het fundament om te vertrekken met landbouw en veeteelt.
Winstbejag en primitieve hongerstilling is geen vertrekpunt!
De mens moet eerst met zichzelf en met de natuur in het reine komen!
De mens is een deel van de natuur en is niet superieur aan de natuur.