Los bericht bekijken
Oud 9 april 2011, 08:38   #1
Kodo Kodo
Eur. Commissievoorzitter
 
Kodo Kodo's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 april 2009
Berichten: 8.624
Standaard Hyperinflatie, formatieberaad en staatshervorming

De vraag of de hyperinflatie in de VS voor de deur staat, en of de euro uit elkaar zal spatten dan wel sterk zal worden afgewaardeerd, hoort thuis in het subforum "Economie", eventueel ook in de rubrieken "Europa" en "Internationaal". Wie daarover wil discussiëren, verzoek ik, het niet in deze draad te doen.

Mijn vraag is gericht tot degenen die zoals ik een zeer hoge, of zelfs een hyperinflatie verwachten: welk effect kan die hebben op het aanslepende formatieberaad.

Een paar ideeën:

- de "transfers" in de SZ worden tot hoge geldbedragen met een onbeduidende koopkracht weggeïnflateerd";

- hoe belangrijk is de bankensector voor Brussel? Zal er een stadsvlucht uit Brussel ontstaan doordat de werkgelegenheid daar verdwijnt?

- huurprijzen zullen van geen betekenis meer zijn, door de inflatie worden betaald, evenals sommige hypotheken; huizen in Brussel en de rand zullen goedkoop worden;

- de bereidheid om te zwichten voor "solidariteits"-chantage zal verminderen;

- België zal zijn obligaties niet aan de straatstenen verkocht krijgen; het land zal bankroet zijn, maar de gewesten en gemeenschappen eveneens;

- BHV, nog niet geregeld, zal de laatste zorg van de bevolking zijn;

- uitkeringen zullen door de inflatie hun koopkracht verliezen en wellicht niet eens meer worden betaald; de criminaliteit zonder witte boord zal uit de hand lopen; er zal om voedselbonnen worden gevochten.

De EU zal met de ECB onder vuur komen te liggen.

Zal dit België versterken, of de roep om onafhankelijkheid? Zal dit de huidige regering ertoe brengen, van lopende zaken op de noodtoestand over te gaan?

En vooral: IS DAAR EIGENLIJK AL ÉÉN POLITICUS MEE BEZIG, met deze vragen?
__________________
Harry Truman, 1941: “If we see that Germany is winning we ought to help Russia and if Russia is winning we ought to help Germany, and that way let them kill as many as possible"
Henry Kissinger: “To be an enemy of America can be dangerous, but to be a friend is fatal.”
Kodo Kodo is offline