Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Eigenzinnig
Prachtreportage van Jan Leyers over het islamisme in de arabische wereld.
Weliswaar een herhaling , maar de eerste uitzending heb ik niet gezien omdat deze reeks 'verstopt' was op een ontiegelijk uur op een 'verloren' zender (canvas).
Door de plaatselijke moslimvertegenwoordigers wordt de islam als een verdraagzame religie omschreven, maar iedere diepzinnige vraag ontfutseld een antwoord dat bol staat van absurde preutsheden,onderontwikkeling, vrouwendiscriminatie en onverdraagzame massahysterie.
Het is duidelijk dat een doorsnee moslimgemeenschap nooit de kans krijgt om zich te ontwikkelen tot een welvarende tolerante democratie zolang de dictatuur van een star voorbijgestreefd verzenboekje heerst..
|
Niets is heden ten dage nog verstopt: wat men niet kon zien op enige bepaalde dag op enig ontiegelijk uur op enige "verloren" zender kan men later wel aantreffen (op dezelfde zender in herhaling, maar dan op een meer toegankelijk uur), ofwel op websites zoals youtube. Daarvanaf of daarnaast: het is duidelijk dat de wereld in verschillende snelheden draait. Vroeg of laat zal de moslimgemeenschap ook wel beseffen dat dat rest van de wereld in een andere snelheid draait. Of het nou precies de Amerikanen zullen zijn die nogmaals met bombardementen de moslimgemeenschap tot hun eigen (Amerikaanse) overtuiging zullen bekeren, is twijfelachtig om niet te zeggen: onwaarschijnlijk. De Amerikanen zouden alle biljoenen dollars die ze besteden aan oorlogvoering beter kunnen aanwenden, maar doen dit niet omdat er (hetzij virtueel hetzij op papier) nog altijd profijt te halen valt uit oorlogvoering (vooral voor eigen ekonomie). De rest van de geallieerde landen (Engeland, Frankrijk, Duitsland enz.) volgt maar want als het brood nog altijd voor de USA is zijn de anderen nog steeds blij met kruimeltjes.