Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Kodo Kodo
Het is beter dat de VS bankroet gaan.
Het grote gevaar voor Rusland komt volgens mij overigens uit China, dat het Russische verre oosten demografisch aan het veroveren is. Maar goed, misschien is zo'n ver van moskou gelegen, vrijwel onbewoond gebied niet zo belangrijk voor Rusland.
|
China is Siberië niet aan het koloniseren, er komen wel veel Chinese handelaars en er werken ook veel Chinezen in de industrie (verdienen bijna hetzelfde maar worden meer gewaardeerd om hun arbeidsethos). Toch kunnen Chinezen zich niet permanent is Rusland vestigen, tenzij ze trouwen met een Russische of zich inkopen. De meeste migranten in Rusland komen nog altijd uit landen van de voormalige Sovjet-Unie, die hebben geen visa nodig en kunnen zo lang blijven als ze willen. Die spreken ook de taal en integreren zich gemakkelijk in de Russische maatschappij, in tegenstelling tot Chinezen.
China en Rusland zijn partners, hoewel het natuurlijk een totaal verschillende cultuur is hebben ze elkaar gevonden op het vlak van handel, en hun gemeenschappelijke aversie tegen westerse bemoeienissen.