Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Confederalist
Beste forumleden
Ik heb een vraag i.v.m. een vrij actueel thema. Hoe kan een onderwaardering van een munt, in dit geval de Renminbi, aangepakt worden? En hoe kan je meten met hoeveel de munt is ondergewaardeerd?
Alvast bedankt.
|
De Chinezen verkopen hun dollar-obligaties, er breekt in de VS hyperinflatie uit, niemand wil nog dollars, iedereen wil renminbi. De Chinezen kunnen hun producten nu veel voordeliger op de eigen markt afzetten.
De Chinese bevolking koopt goud in plaats van yuans te sparen; dat doen ze nu op aanraden van de regering. Zo kunnen ze rijkdom vergaren zonder dat geld wordt bijgedrukt. Als de dollar en de euro gedumpt zijn, hebben de Chinezen nog steeds geld met een zekere waarde: goud.
Dan hebben ze goud en een sterke eigen munt. Dan kopen zij de olie en moeten wij onze schulden aflossen terwijl wij hier in armoede leven.
Zo zal het gaan.