Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door den dinges
Wat de Belgische regering moet doen, is een wet stemmen, dat Niet-Europese vreemdelingen onmogelijk Belg kunnen worden, én hun oorspronkelijke nationaliteit behouden.
|
Ik dacht dat men die dubbele nationaliteit net had mogelijk gemaakt. In ieder geval is een Boliviaanse vriendin van me nu Belg geworden. Ze is met een Belg getrouwd maar wou haar Boliviaanse nationaliteit niet opgeven. Het koppel woont in Bolivia. Het koppel kan dus nu zonder problemen de grootouders van de kinderen gaan bezoeken in België. Europa doet steeds vervelender qua visas namelijk.
Gelukkig mogen Belgen nu ook twee nationaliteiten hebben zou ik zeggen. Anders zouden ze gediscrimineerd zijn ten opzichte van andere landen waar het hebben van twee nationaliteiten geen probleem is. Je moet het probleem niet enkel bekijken vanuit de hoek van immigratie naar België.
Er is nood aan een internationale wetgeving om discriminaties uit te sluiten.
Citaat:
En dat hier geboren kinderen Belg zijn als ze Belgische ouders hebben en anders niet, en in geen geval aanspraak kunnen maken op de Belgische nationaliteit, ook al leven ze hier heel hun jeugd, en leven hun ouders hier al 20 of 30 jaar.
|
Als je aantoont dat je wil blijven en geen crimineel bent zie ik niet in waarom er geen procedure zou mogen bestaan om Belg te worden na een aantal jaren.
In Bolivia kan ik na 8 jaar Boliviaan worden: eerst residentsprocedure voor 1 jaar, dan een procedure voor 2 jaar, dan de procedure voor 'permanente resident' en 5 jaar daarna kan je Boliviaan worden. Tijdens die periode dien je wel 3 vierde van de tijd ook effectief in Bolivia aanwezig te zijn, een inkomen te hebben, een woonplaats te hebben, geen strafregister en dergelijke. Nu kan een Belg dus Boliviaan worden zonder af te zien van de Belgische nationaliteit omwille van de Belgische wetgeving. Die versoepeling biedt voordelen voor vele Belgen in het buitenland.