Psychische stoornissen, vooral depressies, vormen in ons land de belangrijkste oorzaak van langdurige werkonbekwaamheid.
Ook hart-en vaatziekten en aandoeningen van het bewegingsstelsel zijn verantwoordelijk voor een groot deel van het ziekteverzuim.
Dat blijkt uit het jaarverslag 2003 van het Riziv.
Medicijnen tegen hart-en vaatziekten en antidepressiva nemen ook de grootste hap uit het geneesmiddelenbudget.
Opvallend is ook dat het aantal arbeidsongeschikten met psychische stoornissen de laatste 4 jaar toenam.
Volgens Ludwig Moens, persverantwoordelijke bij het Riziv, heeft die stijging vooral te maken met het feit dat het chronische vermoeidheidssyndroom (CVS) pas de laatste jaren gezien wordt als een ernstige aandoening.
-----------------------------------------
grootste deel van langdurig werklozen heeft zware problemen en echte werkonwilligen vormen maar klein deel bij vlamingen.
'sociaal profitariaat' is vooral uitvindsel van liberalen en burgerlijk rechts en anderen die tegen volkssolidariteit zijn.
deze mensen zien zo al genoeg af en nu wil men zelfs hun overlevingsloon afpakken
daklozen creëeren ipv jobs, goe bezig in 'welvaartsstaat'
over migranten en asielzoekers die profiteer durft niemand klappen
