Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door alfa16vjtd
En hoelang reeds voor zonnepanelen? 
|
een peulschil in vergelijking met kernenergie.
Zonne-energie heeft nu al bijna (afhankelijk van plaats, maar het is niet na 2012) gridparity (en gridparity houdt dus zelfs geen rekening met al die verborgen kosten van kernenergie hé) en de technologie is razendsnel aan het verbeteren en goedkoper worden (dit jaar alleen al met meer als 20 % daling van de prijs!). Als je nu een kerncentrale plant weet je dat die als ze af is, na meer dan een decennium, niet kan competeren met zonne-energie. Ondertussen is je zonne-energiepark ook al een een decennium aan het produceren!
Een zonneenergiecentrale zet je op een jaar neer. Binnen tien jaar is die technologie nog beter en goedkoper. Dan is de rekening vlug gemaakt hoe we het snelste van fossiele energie af geraken. Het is meer gewoonte dan iets anders willen vasthouden aan kernenergie.
Eenzelfde redenering kan je maken met windenergie. Ideaal wordt er een combinatie van verschillende hernieuwbare energieën gebruikt.