4 juli 2011, 00:22
|
#18
|
Global Moderator
Geregistreerd: 11 april 2010
Berichten: 1.019
|
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jantje
De moderatie kan je moeilijk vertellen dat ze jou strafpunten moeten geven omdat een medeforummer er mee gedreigd heeft naar de rechtbank te stappen als zij jou niet het zwijgen opleggen.
Soms krijg je dus banpunten omdat je medeforummer de mods afdreigt en niet omdat jij iets fout doet.
|
Geachte forummers,
Het is denk ik wel duidelijk dat wij ons niet laten afdreigen door wie dan ook.
Voor wat betreft de communicatie is er blijkbaar een misverstand over de functie van moderators. Wij zijn geen rechters, geen aanklagers, en dit is geen rechtbank.
Dit is een forum waar u kunt discussieren over actuele en politieke thema's. Een spel, zo u wilt, maar dan met heel veel partijen en meningen. Moderatoren zijn slechts uw ''stewards'' die de orde handhaven indien dit nodig is voor een goed verloop van de discussies (het spel) of de sfeer van het forum, waar u zelf (mede)verantwoordelijk voor bent. Waar nodig waarschuwen wij, berispen wij, of geven wij banpunten. In het uiterste geval verbannen wij maar dat doen wij het liefst zo min mogelijk, alleen als het niet anders kan.
Per dag ontvangen wij zeer veel meldingen, een deel ervan is maar serieus en slechts een fractie ervan terecht. Als wij ingrijpen op een melding wordt er slechts gecommuniceerd met de betrokkene en niet met anderen. Als wij uit onszelf ingrijpen geldt hetzelfde. In uitzonderlijke gevallen (zoals een ban) lichten wij onze beslissing soms toe op het forum en daar blijft het dan bij. De meeste, zo niet alle, forummers weten perfect, áls ze berispt zijn, waarvoor zij berispt zijn en leggen zich bij die berisping neer. Soms volgt er gemopper of komen er vragen. Als dat zo is beantwoorden wij die, behalve als de reden overduidelijk is en de forummer alleen klaagt om het klagen. In alle gevallen communiceren wij alleen met de betrokkene.
Wat wij niet (gaan) doen is over elke melding in drievoud communiceren met de betrokkene, de melder en/of iedereen die zich maar aandient op het forum.
Nogmaals, wij zijn geen rechtbank, wij zijn ervoor dat iedereen die dat wil een zo'n prettig mogelijke omgeving te bezorgen om te kunnen discussieren. Iemand die zich aan de spelregels houdt zal dan ook geen berisping ontvangen.
Met vriendelijke groet,
Arbiter
|
|
|