Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Macchiavelli
Waarom moet je een behoorlijk zieke geest zijn om dat te denken? Ik denk dat trouwens niet, maar weet het zeker. Men kon wel degelijk iets wetenschappelijks aanvangen met zijn gruwelijke experimenten
|
Ik had ergens gelezen dat de experimenten zo slecht werden uitgevoerd, en zo slecht werden genoteerd en dergelijke, dat veruit het gros van al die "gegevens" zo goed als geen nuttige wetenschappelijk interessante informatie bevatten.
Dat er misschien hier en daar iets simplistisch kon gerecupereerd worden, verandert niet veel aan die algemene stand van zaken.
Dat men een paar extreme resultaten die verder van weinig belang zijn heeft kunnen rekupereren (gewoon omdat het de moeite niet waard was om daar verder onderzoek naar te doen), zoals hoe nu precies iemand krepeert als je hem enkel maar zeewater laat drinken (voor de rest een totaal zinloos gegeven he), ja, dat zal wel.
Maar om te stellen dat er veel nuttige informatie die de medische wetenschap serieus heeft vooruitgeholpen is gekomen uit die gruwelijke experimenten, nee, daar is niks van waar. De medische experimenten in de kampen waren in de eerste plaats martelpraktijken van gekke dokters, en helemaal geen opportuniteit om interessante medische kennis te bekomen, ongehinderd door vervelende ethische overwegingen.