Los bericht bekijken
Oud 8 september 2011, 15:02   #23
Micele
Secretaris-Generaal VN
 
Micele's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 mei 2005
Locatie: Limburg
Berichten: 53.006
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door brother paul Bekijk bericht
http://www.hln.be/hln/nl/2764/milieu...n-Europa.dhtml

brussel bij de meest vervuilde steden van europa, dankzij onze dieselkes en uiteraard een paar autostrades door brussel en onze belgen die dromen van allemaal met de auto naar hun werk te gaan dankzij de aftrekbaarheid van hun auto.

maar kom laten we nu eens dromen:
gewoon een goeie brussel city taks, op vlaamse grond (op de ring)
stel dat we doen zoals London: elektrisch of hybrid mag gratis binnen, en derest betaalt een city taks van 10euro.

300.000 pendelaars die elke dag 10euro betalen x 200 dagen = 600Miljoen euro goed voor de financiering van brussel op te lossen, en de mobiliteit te vergroenen.
Idd de dieselkes worden gesubsidieerd voor de stad en omgeving... alhoewel een BMW 320 d ED met 163 PK moeilijk een ´dieseltje´ kan genoemd worden (-3 % ecopremie).
De meeste automerken hebben allemaal een middenklasser 1600 cc diesel ca. 30.000 €, zijn ook geen dieseltjes meer... die op zijn gemakske die -15 % korting krijgt van de belastingbetaler... Ideale pendelauto´s naar de steden die nog eens aftrekbaar blijven, niet ?

Tja van die city taks kunnen ze de verkoop van dieselwagens blijven promoten door tot 15% ecopremie te betalen op een nieuwe (zuinige maar vervuilende) diesel.

Citaat:
Uit de Duitse studie blijkt dat Brussel de jongste zes jaar geen enkele doeltreffende maatregel heeft getroffen om de luchtkwaliteit te verbeteren. De stad scoort ook een nul wat betreft het aanmoedigen van milieuvriendelijker verkeer. Volgens het rapport nam onze hoofdstad ook geen enkele zinvolle economische aanmoedigingsmaatregel (incentive) om iets aan te doen aan luchtvervuiling. De steden die dat wel deden, Kopenhagen, Stockholm, Wenen, Amsterdam om er maar een paar te noemen, staan overigens allemaal wél hoog in de rangschikking.

Nul
Brussel scoort ook een nul wat betreft het doen overschakelen van mensen op het openbaar vervoer. De grote boosdoener qua luchtvervuiling is overigens de auto, en dan in het bijzonder dieselwagens. Berlijn blijkt de beste leerling in de klas, gevolgd door Kopenhagen en Stockholm. Amsterdam staat op een gedeelde vijfde plaats, Parijs eindigt boven Brussel en krijgt een voldoende.

Naast Brussel halen ook Londen, Madrid, Stuttgart, Düsseldorf, Milaan en Rome een onvoldoende....

Citaat:
http://www.vab.be/nl/actueel/dossier...er.aspx?Id=285

België verdieselt, een zeer ongezonde evolutie

Op de “World Health Day” vraagt VAB aandacht voor het thema verkeer en milieu. Op basis van een analyse van de huidige situatie concludeert VAB dat we verkeerd bezig zijn. Automobilisten kiezen te snel voor een dieselwagen en de overheid verengt het milieuprobleem vooral tot het terugdringen van de CO2 –uitstoot, terwijl andere zeer schadelijke emissies (NOx en fijn stof) te weinig aandacht krijgen.

België haalt de Europese fijnstofnorm niet
. Maatregelen zoals de 90 km/u bij Smog-alarm zijn nuttig en zorgen tijdelijk voor minder fijn stof, maar nieuwe maatregelen, die allicht ingrijpender zullen zijn, dringen zich op vanuit Europa. Onder het motto ‘het is beter voorkomen dan genezen’ wil VAB automobilisten en overheid sensibiliseren voor een milieuvriendelijker autogebruik.

Slecht geïnformeerde Belgische automobilist maakt vaak foute keuze

Het Belgisch wagenpark verdieselt zeer snel omdat 8 op 10 nieuw aangekochte wagens een diesel zijn. In Nederland kiest 3 op 10 voor een dieselwagen en in Duitsland 5 op 10.

1 op 4 dieselrijders maakte verkeerde keuze

VAB becijferde dat 20 tot 25% van de huidige dieselrijders een verkeerde keuze gemaakt heeft om drie redenen:

1. Ze hebben geen financieel voordeel door diesel te rijden omdat ze jaarlijks te weinig kilometers afleggen. Wie minder dan 10.000 km/jaar rijdt, kan de hogere aanschafprijs en onderhoudskost van een dieselwagen niet terugverdienen op basis van het prijsvoordeel aan de pomp.

2. De onderhoudskost stijgt vanwege de grotere slijtage. De reden is dat deze chauffeurs vaak te korte trajecten rijden (< 10 km) waarbij de dieselmotor nooit op bedrijfstemperatuur komt waardoor zich sneller pannes en slijtage voordoen. Een roetfilter, die de uitstoot van fijn stof moet beperken, zal op dergelijk korte trajecten zeer snel verstoppen en zelfs motorschade kunnen veroorzaken. Wie niet regelmatig meer dan 25 km op de snelweg rijdt, doet er best aan geen diesel te kopen.

3. De negatieve impact op de gezondheid is groot omdat deze chauffeurs vaak in stedelijke omgeving rijden waar de uitstoot van roet en stikstofoxides toeneemt en zeer schadelijk is voor de mensen die er vertoeven.

CO2-korting werkt contra-productief

VAB vindt dat de federale overheid een contraproductief beleid voert met de subsidie van wagens met een lage CO2 -uitstoot. Dergelijk beleid stimuleert tot de aankoop van een dieselwagen zonder roetfilter terwijl de uitstoot van een dieselmotor schadelijker is dan de emissies van een benzinewagen.

De dieselwagen is schadelijker voor de mens dan een benzinewagen
Een dieselmotor stoot twee zeer toxische stoffen uit:

Stikstofoxiden (NOx) = mede oorzaak van zomersmog of ozon: vooral dieselmotoren stoten dit schadelijk gas uit. In vergelijking met een benzinemotor verdrievoudigt de uitstoot van NOx bij dieselwagens;

Fijn stof of roet (PM) = voornaamste component van wintersmog: het gevaarlijkst is het ultra fijn stof van dieselmotoren, bij benzinemotoren is de uitstoot verwaarloosbaar. Deze stoffen veroorzaken hart- en vaatziekten en op lange termijn zorgt dit voor een inkorting van de levensduur met ongeveer één jaar.

De dieselwagen verbruikt minder brandstof en stoot daardoor minder CO2 uit. In het kader van de Kyoto-doelstellingen focust de overheid zich op die CO2 uitstoot, maar ziet daardoor een belangrijk gezondheidsprobleem over het hoofd. Immers, alhoewel CO2 verantwoordelijk is voor het broeikaseffect, is het op zich niet giftig voor de mens. De uistoot van diesel daarentegen wel.

De CO2-korting subsidieert vooral kleine dieselwagens zonder roetfilter die vaak in de stad gebruikt worden

Als we de analyse maken van de wagens die voor de korting in aanmerking komen dan kan niet anders dan geconcludeerd worden dat de overheid vervuilende wagens subsidieert:

•< 105 g/km CO2-uitstoot (15% korting): in het aanbod zitten 7 wagens waarvan 4 dieselwagens. Deze dieselwagens zijn allemaal standaard uitgerust met een roetfilter.

•Van 105 t.e.m. 115 g/km CO2-uitstoot (3% korting): in het aanbod zitten 26 wagens waarvan 21 dieselwagens. Slechts 1 op 3 dieselwagens is standaard uitgerust met een roetfilter.

De werkelijke verkoopcijfers zijn nog alarmerender omdat blijkt dat vooral dieselmodellen zonder roetfilter verkocht worden.
...]
En volgens recente emissiemetingen van VITO (VAB) is het nog erger gesteld in de steden als eerst gedacht:

Citaat:
http://www.vab.be/nl/actueel/dossier...st.aspx?id=357
[...

4. De verdieselijking van de stadswagens vergroot het probleem van de zeer ongezonde stikstofoxiden

Stikstofoxiden (NOx) zijn de som van NO en NO2. NO2 is een gevaarlijke stof die de luchtwegen irriteert en de longblaasjes aantast. Vandaar dat de uitstoot van NO2 gereglementeerd is. België haalt de Europese norm van 2010 echter niet. Vooral in de agglomeraties zoals Brussel en Antwerpen wordt de norm overschreden. Specialisten zijn het erover eens dat de situatie in Vlaanderen problematisch is onder meer door het hoge aantal dieselwagens.

De uitstoot van NO2 is in de eerste plaats te wijten aan dieselwagens:

Dieselmotoren stoten 10 maal meer NO2 uit dan benzinemotoren.
39% van de Vlaamse NOx emissies komen van het wegverkeer (bron: VMM, lozingen in de lucht 1990-2009).
De uitstoot van NOx is hoger bij een koude motor, aan lage snelheden en is ook sterk afhankelijk van de rijstijl.
Bij hoge snelheden neemt de uitstoot van NOx opnieuw toe.
De verhouding NO2/NOx ligt bij dieselwagens hoger dan bij benzinewagens en stijgt sterk de laatste jaren.
Het aandeel schadelijke NO2 in de totale NOx-uitstoot neemt met de verstrenging van de euronormen toe. ...]
__________________
De vuile waarheid over ICE, Nederlandse versie: https://www.youtube.com/watch?v=kekJgcSdN38

Laatst gewijzigd door Micele : 8 september 2011 om 15:31.
Micele is offline   Met citaat antwoorden