Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Ke Nan
Goed, Moslims zijn openlijk schaamteloos en Christenen hypocriet. Is het één beter dan de andere? We zijn allemaal mensen en zonder uitzondering onderhevig aan de menselijke aard.
|
Ik heb geen idee wie erger is. Vandaag de dag zijn vooral Evangelische Neocons gevaarlijk. De Katholieke Kerk is het - in onze contreien althans - al lang niet meer, maar dat is wellicht omdat die zo machteloos is geworden.
Helaas ben ik er nog niet toegekomen me voldoende te informeren over dit alles. Op mijn leeslijst staat een resem boeken geschreven door Christenen, Moslims en niet-religieuzen over Abramatische religies en hun onderlinge verhouding.
Hoe dan ook, het gevaarlijkste aan de menselijke aard en zeker aan de Abrahamitische invloedssferen is dat men snel neigt een simplistisch vijandsbeeld van de andere aanhangt. Geen idee of het iets menselijks is of specifiek Abrahamitisch.