Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door respublica
Het is een slecht akkoord, maar (voorlopig) geen barslecht akkoord. De Vlamingen winnen één ding, met name de toepassing van de grondwet, en moeten daarvoor verschillende keren, en soms pijnlijk toegeven. Ik zie daar geen reden voor euforie in.
|
Ik vind dit wel een barslecht akkoord zonder zelfs nog maar de details te kennen die het er zeker niet beter op maken. Wat kan het de VLAMINGEN nu schelen dat de BELGISCHE GRONDWET nageleefd wordt, en waarom zouden ze om dat te bekomen de kleinste toegeving moeten doen ???
Het aanvechten van de overtreding van de Belgische grondwet was een MIDDEL om een DOEL te bereiken, namelijk het verwijderen van franstalig zeggenschap op Vlaams grondgebied. BHV was zo een ambigu geval waar men kon stellen dat er wel degelijk een vorm van franstalig medezeggenschap was op louter Vlaams territorium. Dat dit nu toevallig ook nog eens de grondwet overtrad, was een uitstekende GELEGENHEID om dat medezeggenschap buiten te bonjouren en daarom moest BHV gesplitst worden.
Maar als je om dat te "bekomen" meer medezeggenschap van franstalige of tweetalige instellingen over dezelfde of andere Vlaamse grond moet invoeren, dan vervalt het NUT totaal van BHV willen te splitsen in de eerste plaats. Men schiet hier totaal zijn doel voorbij en men verwart middelen met doelen.
Als het doel zou zijn de BELGISCHE grondwet laten te respekteren, dan zie ik totaal niet in waarom de VLAMINGEN daar een vinger zouden moeten voor uitsteken. Waarom doen de Franstaligen geen toegevingen om HUN grondwet evengoed te zien respekteren ? Wat kan het de Vlamingen meer schelen dan de Franstaligen dat die gezamelijke BELGISCHE grondwet al dan niet gerespekteerd wordt en waarom zouden de Vlamingen daar ook maar de minste kleinste toegeving moeten voor doen ?
Dat ze een toegeving doen om franstalig medezeggenschap nu eens en voorgoed uit Vlaanderen te bonjoeren, met de hulp van de Belgische grondwet, dat zou ik nog kunnen verstaan. Bijvoorbeeld een financiele toegeving, in de zin van iets soepeler zijn in de afbouw van de transferten of zo.
Maar voor de Belgische grondwet zelf moeten Vlamingen toch geen prijzen betalen he ?