Is het Vlaams-nationalisme volksmisleiding om een financiële catastrofe te vermijden
Ik vind de vraag naar hoe de vork eigelijk in de steel zit rond de economische crisis wel belangrijk. LIefst in gewone mensentaal.
Ook om verantwoordelijken van de bankencrisis en staatsschuld aan te wijzen en te laten berechten. Zeker wanneer het om zoveel geld gaat.
Het begon met de bankencrisis. Ik denk dat het - wat de banken betreft - zelfs voor insiders moeilijk is om er vat op te krijgen. Het zou gaan om ingewikkelde financiële producten, die te maken hebben met rente op schulden, berekend met complexe wiskundige formules die door computers werden gedaan en waarmee op de beurs gehandeld werd.
Als buitenstaander weet je dan helemaal al niet waar het over gaat, wanneer insiders het zelf amper kunnen volgen.
overheidsschuld:
In België bedroeg de federale staatsschuld eind september 2008 ruim 295,36 miljard euro (waarvan 294,74 miljard euro van de federale overheid), of ongeveer 90,9 procent van het bruto binnenlands product van 2007. (bron: wikipedia)
Voor Europa mag een staatschuld maximum 60 procent van het bbp bedragen.
In Griekenland is de schuld 108 procent vn het bbp op dit moment, na kwijtschelding van 50 procent door de banken.
Merk op dat we er niet ver meer af zitten. (90 procent versus 108 procent)
Willen de V-partijen daarom van België af, om een financiële catastrofe te vermijden? Ik begin het te denken.
Willen daarom de gewesten zoweinig mogelijk bijdragen aan het afbetalen van die schuld? Om niet mee gezogen te worden met het op failliet staande België? Wat vertelt men ons niet?
Weten een handvol politici en media-omroepers dat België moet verdwijnen maar moet de indruk worden gewekt dat we willen scheiden van de Walen. Is het conflict opgezet om naar Europa toe de indruk te geven dat we willen scheiden, maar we in werkelijkheid België willen deconstrueren om massale bevolkingsarmoede te vermijden in de niet al te verre toekomst, omdat we dreigen onder Europese curatele te komen?
Politici zitten ook in raden van bestuur van banken, dus het lobbywerk van deze banken bij de overheid en de invloed die ze kunnen uitoefenen op regeringsbeslissingen is groot. Die politici krijgen dan nog eens riante lonen en bonussen boven op hun overheidsdotatie, wat het 'nee-zeggen' uiteraard bemoeilijkt.
Denk je echt dat er een onderzoekscommissie komt? En zo ja, zal die onafhankelijk onderzoek kunnen doen? Wetende dat de raden van bestuur van de banken gepoliticiseerd zijn?
Het volk wordt wijsgemaakt dat Vlaanderen onafhankelijkheid wil omdat men niet meer solidair wil zijn met de Franstaligen. Maar is de werkelijke reden niet: men wil niet dat onze landen in armoede vervallen omdat men nu al weet dat België zal worden zoals Griekenland en men wil door deze misleiding Europese curatelestelling vermijden?
Laatst gewijzigd door Beno : 1 november 2011 om 15:01.
|