Los bericht bekijken
Oud 3 november 2011, 19:13   #8
freespirit
Minister-President
 
freespirit's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2006
Berichten: 5.176
Standaard

Met de trams bij ons is het al niet veel beter gesteld. In Antwerpen is meer dan de helft van de trams nog steeds van het oude type PTT, voorhistorische monsters waarvan de oudsten al teruggaan tot de jaren 1959-1960 en nog steeds operationeel zijn ! Deze antiquiteiten horen thuis in het trammuseum, regelmatig vallen deze oude krellen dan ook in pan en dat leidt tot de gekende vertragingen of oncomfortabele situaties dat je moet wachten en overstappen op andere trams. Probeer maar eens met een rolstoel, gebroken been, koffer, etc. gemakkelijk op zulke oude tram te geraken. Voor deze mensen is de enige oplossing lang wachten tot er op goed geluk een eigentijdse tram komt opdagen.

Met de invoering van de Hermelijntrams einde jaren negentig - begin 2000 hoopte men tegen het midden van het gepasseerde decennium alle trams vervangen te hebben door die nieuwe. Omwille van 'besparingsredenen' is dit uiteraard niet doorgegaan, toenmalig directeur-generaal van De Lijn Ingrid Lieten stak liever al de centen in een discriminatoir 'positief aanwervingsprogramma' (lees minder bekwame jonge allcohtone chauffeurs en vrouwen ten voordele van vaak meer bekwame mannelijke 'witte' chauffeurs) dan alle oude wrakken te vervangen door degelijke voertuigen.

Over die trolleybussen (gelukkig blijven we in A'pen hiervan gespaard): die moeten uiteraard verdwijnen en vervangen worden door gewone bussen. Ik vind Gent globaal genomen een prachtig mooie stad, maar al die Oostblok-kabels ontsieren voor een stuk het stadsbeeld.
freespirit is offline   Met citaat antwoorden