Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door backfire
Mijn wijf buitengegooid.
Maar effe serieus. Ik heb momenteel niet de financiën om dergelijke investeringen te doen. Oh, wacht. Ik heb ook geen eigen huis.
Maar wat ik wel gedaan heb: spaarlampen, verwarming graadje lager, ... de minimumingrepen, weet je wel.
|
Ok, maar dit brengt niet genoeg op om de gestegen kosten te compenseren.
Ik heb destijds gebouwd met isolerende binnenblokken van 19 cm. Geen spouwisolatie. Overweeg dit te doen, maar moet zeker zijn dat ik geen natte muren krijg.
Dak is volledig geïsoleerd en gebruik grondwater voor de WC's wat mij al een leuke besparing van 50% op water en zuivering oplevert.
Ik heb intussen zonnepanelen, die blijkbaar meer opbrengen dan verwacht. Zit te denken aan een electrische boiler en warmtepompen, maar de investering moet wel opwegen tegen de besparing. Mogelijk zijn electrische vuurtjes goedkoper en gemakkelijker.
Verder heb ik zonet nog een offerte gehad voor een niet al te duren netgekoppelde windmolen.